„Žalgiris“ be didesnio vargo ketvirtfinalį pradėjo pergale

Pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio rungtynėse iškovojo reguliaraus sezono nugalėtojas Kauno „Žalgiris“, kuris namuose 96:61 (32:15, 23:20, 19:16, 22:10) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ klubo krepšininkus ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Mačą šiek tiek sėkmingiau pradėjo „Neptūnas“, kai po Simo Galdiko dvitaškio svečiai pirmavo 5:1. Tačiau jau netrukus po Tado Klimavičiaus keturių iš eilės taškų į priekį išsiveržė „Žalgiris“ (7:5).

Šeimininkai ir toliau nemažino apsukų ir po Pauliaus Jankūno dvitaškio pirmavo jau dešimties taškų skirtumu – 15:5. „Žalgirio“ metimai toliau taikliai skriejo į „Neptūno“ krepšį ir sužaidus maždaug septynias minutes rezultatas buvo 23:9 kauniečių naudai. Kėlinį užbaigė rezultatu – 32:15 žalgiriečių naudai.

Antrasis mačo kėlinys prasidėjo trimis iš eilės „Žalgirio“ aukštaūgio Traviso Watsono taškais – 35:15. Netrukus „Neptūnas“ atsakė penkiais taškais paeiliui ir šiek tiek skirtumą sumažino – 20:35. Įpusėjus antrajam kėliniui komandas skyrė 18 taškų – 41:23 „Žalgirio“ naudai. Nuaidėjus antrojo ketvirčio sirenai žalgiriečių persvara siekė 20 taškų – 55:35.

Trečiasis kėlinys prasidėjo apylygiai, tačiau jau jam įpusėjant po T.Klimavičiaus tritaškio skirtumas buvo 62:40 kauniečių naudai. Sužaidus apie šešias minutes po Bobano Marjanovičiaus metimo klubus skyrė 27 taškai – 70:43. „Neptūnas“ atsakė penkiais taškais iš eilės ir po Valdo Vasyliaus dvitaškio rezultatas buvo 48:70. Po trečiojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 74:51.

Ketvirtasis kėlinukas jau buvo tik formalumas. Po T.Klimavičiaus dėjimo į krepšį „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki 27 taškų – 78:51. Po keturių sužaistų minučių „Žalgiris“ tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose bei pirmavo 82:53. Skirtumas daugmaž visą likusį laiką per daug nekito ir nuaidėjusi finalinė rungtynių sirena užfiksavo solidžią ir pelnytą „Žalgirio“ ekipos pergalę 96:61.