Pristatoma pirmoji Lietuvoje trumpesnė bakalauro studijų programa

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pristato naują tarpdisciplininę bakalauro studijų programą anglų kalba Tarptautinis verslas ir komunikacija. Tai pirmoji Lietuvoje studijų programa, leidžianti vadybos ir verslo administravimo bakalauro laipsnį įgyti per 3,5 metų laikotarpį ir taip priartinanti Lietuvos aukštąjį mokslą prie Bolonijos proceso standartų. Plačiau programa bus pristatyta vasario 19-21 d. vyksiančioje parodoje „Mokymasis. Studijos. Karjera 2009”.

„Lietuva yra ratifikavusi Bolonijos konvenciją, pagal kurią universitetinės bakalauro studijos turėtų trukti vidutiniškai trejus metus. Nusprendėme ilgiau nelaukti ir pirmieji žengti žingsnį arčiau Vakarų Europos studijų standartų, – sprendimą dėl naujos programos komentuoja ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų dekanas doc. dr. Nerijus Mačiulis. – Be to, šios studijos išsiskirs ne tik savo trukme, bet ir metodais, studentų mainų galimybėmis ir programos turiniu, orientuotu į analitiškai ir globaliai mąstyti siekiančius studentus”.

Dekano teigimu, bus siekiama, kad visi pasirinkę šią programą bent dalį laiko praleistų užsienyje viename iš ISM universitetų-partnerių arba tarptautinėje ERASMUS praktikoje. Pasak universiteto atstovo, norima, kad programos intensyvumas ir jos suteikiamos galimybės leistų studentams anksčiau pradėti kaupti darbo patirtį ir sparčiau kopti karjeros laiptais. Be to, baigus tokią programą, magistro laipsnį taip pat bus galima įgyti greičiau – per pusantrų metų laikotarpį.

Studijų programa, kaip teigia N. Mačiulis, bus orientuota į tarpdisciplininių kompetencijų ugdymą, formuos platesnę orientaciją, kuri yra viena geidžiamiausių specialisto ar vadovo savybių šiandienos verslo rinkoje. Studijų metu bus pasitelkiamas plačiai verslo mokyklose naudojamas atvejų analizės metodas (angl. case study), studentai bus raginami užsiimti projektinėmis veiklomis. „Programa sukurta atsižvelgiant į pasaulines verslo tendencijas – globalizaciją, verslo komandų daugiakultūriškumą, komunikacijos kompanijos viduje bei išorėje svarbą. Būtent į tokių tarptautinei karjerai būtinų kompetencijų plėtrą bus kreipiamas didžiausias dėmesys”, – teigia studijų dekanas.

Šios programos dėstytojų komandą sudaro tiek mokslininkai iš Lietuvos ir užsienio, tiek praktikai iš pripažintų verslo kompanijų. Tai jau antroji tarpdisciplininė ISM bakalauro studijų programa, dėstoma anglų kalba. Universiteto atstovai tikisi, kad ji sulauks tokio pat pasisekimo kaip ir praeitais metais pristatyta anglų kalba dėstoma Ekonomikos ir politikos bakalauro programa. Pastaroji nuo rugsėjo bus siūloma ir ISM studentams Kaune.

Apie ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą:

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjas – Norvegijos vadybos institutas BI, pripažįstamas viena didžiausių ir geriausių aukštųjų verslo mokyklų Europoje. Universitetas siūlo visų pakopų studijas: bakalauro, magistratūros ir doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus. 2008 – 2009 mokslo metais ISM studijuoja daugiau kaip 1800 studentų.

Universiteto studijų kokybę patvirtina Tarptautinė kokybės akreditacija (IQA) ir Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketė (ECTS label), leidžianti mainų programų partneriais rinktis pažangiausius Europos universitetus.

2008 m. ekspertų sudarytame tarptautiniame verslo universitetų reitinge EDUNIVERSAL ISM pateko tarp 300 geriausiai tarptautiniu mastu įvertintų verslo mokyklų. Tai aukščiausias įvertinimas Lietuvoje ir vienas aukščiausių visame Centrinės bei Rytų Europos regione.