Kelionių kalendorius 2009-iesiems

www.balsas.lt

Krizė krize – keliauti visada norisi. Tiems, kurie ieško įdomių ir nestandartinių kelionių, „tourist.ru“ žurnalistė Olga Grigorjeva siūlo neįprastas keliones kiekvienam ateinančių metų mėnesiui.Patarimai – trumpi, tačiau ieškantiems idėjų, ką reikėtų pamatyti be smėlėtų Egipto paplūdimių, – gali praversti.

Sausį, žinoma, galima būtų užbaigti, nuvykus į bet kurią Pietryčių Azijos šalį pasitikti Naujųjų metų pagal kinų kalendorių. Be to, verta prisiminti, jog kartais teigiama, kad rytiečių Naujieji ir mūsų Užgavėnės kilo iš to pačio archajiško papročio Naujųjų pradžia laikyti jauno mėnulio pasirodymą sausio pabaigoje ar vasario pradžioje.

Vasario 14-ąją suteikite mylimajam galimybę pasidžiaugti drugių migracija Meksikos provincijoje Miokan arba (atsižvelgiant į tai, kad spaudžiant šaltukui pasvajojame apie „klimatinę“ emigraciją) apsilankyti Salvadoro karnavale. Taip, būtent Salvadoro – pačiame „afrikietiškiausiame“ Brazilijos mieste vykstančiame karnavale – gerokai mažiau režisūros nei sostinėje Rio, bet kur kas daugiau žmogiško nuoširdumo ir tikro gatvės šurmulio.

Kovą geriausia pasitikti sniego ir muzikos festivalyje Mayrhofene Austrijoje. Kasmet čia, 2000 metrų aukštyje, vyksta festivalis, kurio metu diena skiriama snieglentėms, o naktis – šokiams. Su aktyviu poilsiu gamtoje dera dar aktyvesnis poilsis klubuose (čia vakarėliams vadovauja geriausi Europos didžėjai), vakarėliai iglu, gatvės kostiumų festivaliai, gyvos muzikos koncertai… Visa tai – viduryje Alpių. Pagrindinis klausimas – ne kur eiti, bet kaip viską suspėti.

Jei labiau nei šokiai traukia politika bei ieškote kūrybinių impulsų – vykite į Valensiją. Čia drauge su gyventojais stebėkite milžiniškų iš papjė mašė padarytų skulptūrų, vaizduojančių žinomus politikus bei visuomenės gerbėjus, paradą. Skulptūros nevykusios? Ne bėda, nes jos vis tiek bus sudegintos triukšmingo „las fallas“ festivalio metu. Sakoma, lėtai degančios milžiniškos figūros padaro didesnį įspūdį nei didžiausi fejerverkai…  

Atšvęsti šilumos sugrįžimą geriausia oranžiniame festivalyje Olandijoje. Nepaisant to, kad valdančiosios karalienės gimtadienis – sausį, o balandžio 30-ąją gimė jos įpėdinė, būtent ši diena pradėta laikyti nacionaline švente. Įdomiausi renginiai vyksta Hagoje, kur yra karališkosios šeimos rūmai, ir Amsterdame, kur oranžinė žmonių upė šoka, dainuoja ir leidžia fejerverkus kanalų pakrantėse. Vakaras baigiasi karnavalu. Beje, tą dieną policijai draudžiama kištis į linksmybes, tad jos neretai pasiekia neregėtas aukštumas…

Jei nepatinka oranžinės linksmybės, galite nuvykti į Barseloną, kur švenčiama Šv. Jurgio diena. Visos miesto gatvės puošiamos raudonomis rožėmis, o priešais katedrą apsigyvena taikių drakonų grupelė. Visą dieną jie leidžiasi tampomi už uodegos ir kitaip „kankinami“.Tik vidurnaktį jie pradeda gąsdinti žiūrovus dūmais ir ugnimi. Galiausiai pasirodo šv. Jurgis, nugalintis drakonus, o kaip taikos ženklas iš jų pabyra raudonos rožės…

Gegužę reikėtų nepamiršti viskio festivalio Škotijoje. Čia galite apsilankyti viskio varyklose ir dalyvauti daugelio skirtingų viskio rūšių degustacijose. Birželį verta pasigėrėti mistiška ir romantiška Sankt Peterburgo atmosfera baltųjų naktų metu.  

Liepą (ir rugpjūtį) vykti į tradicinius Europos kurortus – tikra beprotybė. Čia be galo karšta, o visur suksis minios žmonių. Todėl daug geriau vasaros karščius praleisti keliaujant upėmis ir  ežerais Suomijoje. Galima keliauti tiek baidarėmis, tiek plaustais ar motorlaiviais. Žemėlapiai, parengti turistams, tokie išsamūs, jog tikrai nepasiklysite.

Rugpjūtį jūsų laukia seniausia Airijos mugė „Puck“. Airiai myli žirgus ir tradicinę mugę pavertė tikra švente. Čia vyksta jojimo varžybos, liejasi airiška muzika ir alus. Tiems, kurie nežino, kaip suvaldyti ristūnus, būtinai teks dalyvauti tokiuose kvailuose konkursuose kaip pyrago mėtymo ar ilgiausios kalbos sakymo. Nugalėtojams atiteks „Guiness“ alaus statinės. Šventės kulminacija – laukinės ožkos, pagautos kalnuose, karūnavimas.

Mėgstantiems meną rugsėjį nereikėtų praleisti kraštovaizdžio meistro Viljamo Turnerio parodos „Tate“ galerijoje Londone.

Spalį tinkamiausias metas prisiminti Indiją. Čia, Rajasthano mieste, vyksta didžiausia prekybos kupranugariais mugė, pritraukianti daug turistų. Nepaisant to, kad mugė rengiama induistų šventės metu, karnavalinė atmosfera ir turgus patrauklūs visiems. Festivalio akcentas – kupranugarių lenktynės.

Lapkritį vertėtų pamatyti renginius, vykstančius prie Branderburgo vartų ir skirtus paminėti Berlyno sienos griūčiai. Gruodis siejasi su žiemos šventėmis. Ideali išeitis norintiems pasprukti nuo žirnelių ir kojinių išpardavimo bei kalėdinės psichozės – šokančių dervišų festivalis Turkijoje, Konya mieste.

 Informacijos šaltinis: www.balsas.lt