A. Kubilius: sunkmetis naudojamas politiniam revanšui

www.balsas.lt

Premjero teigimu, šis „politinis sezonas“ bus „ekstremaliai aktyvus“. „Kai kas galvoja, kad ekonominis sunkmetis yra patogi proga politiniam revanšui, kai kas galvoja, kad šitokiais būdais galima pelnytis balų artėjančiuose Europos Parlamento ar prezidento rinkimuose“, – interviu Lietuvos radijui sakė A. Kubilius, paraginęs nesiūbuoti „valstybės laivelio iki visiško nestabilumo“.

A. Kubilius taip pat tvirtino „negalintis atmesti, kad Vyriausybės veiksmai per pirmuosius mėnesius yra palietę nemažai galingų finansinių interesų“.

„Kurie gal irgi ieško būdų, kaip sustabdyti mūsų veiklą, bet tikrai manyčiau, kad ir visuomenė, ir politinė bendruomenė atras savyje pakankamai sveiko proto nepasiduoti pagundai esant tokiai ekonominei situacijai siūbuoti mūsų valstybės laivelį iki visiško nestabilumo“, – kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras aiškino, kad jei šiuo metu opozicijoje esantys socialdemokratai dar būdami valdžioje „būtų realiai kalbėjęsi apie krizės iššūkius, nebūtų reikėję Lietuvai laukti rinkimų, o ankstesnė valdžia būtų pradėjusi konstruoti ekonomikos skatinimo bei valstybės finansų stabilizavimo paketą ir šiandien Lietuva būtų ramiau žiūrėjusi į visą perspektyvą“.

Greta Seimo vykstant protesto akcijai, kurioje dalyvavo „Fronto“ lyderis Algirdas Paleckis ir Vytautas Šustauskas, A. Kubilius sakė, kad „šis sezonas, matyt, bus ekstremaliai aktyvaus politinio gyvenimo“.

Jis taip pat atmetė kritiką dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos apie jo bei ministrų patarėjams sunkmečiu skiriamus priedus.

„Normali darbo diena neturi būti ilgesnė nei 8 valandos. […] Pasirinkimas labai paprastas: arba turi patarėjui mokėti už viršvalandžius, kas valstybės biudžetui  kainuotų žymiai daugiau, arba turi mokėti papildomą priedą“, – teigė A. Kubilius.

„Priedų sistema yra normali atlyginimų sistemos dalis, ir visi valstybės tarnautojai yra skirstomi į įvairias kategorijas pagal jų darbo apimtį, pagal kvalifikaciją. Yra A kategorija, yra B kategorija, nuo tos kategorijos priklauso ir priedai. Gal žmonėms ir paprasčiau skambėtų, jeigu jie girdėtų, kad, pavyzdžiui, premjero patarėjui Jonui Jonaičiui priskirta A kategorija, ir negirdėtų, kad ta A kategorija reiškia skiriamą 30 ar 40 proc. priedą.

Dabar tai žmonėms atrodo labai piktinamai, nors tai yra visiškai normali, natūrali ir daugiau nei 10 metų egzistuojanti valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo sistema, kurioje priedai yra normali ir natūrali sistemos dalis“, – sakė premjeras.

www.balsas.lt