Savivaldybė neleido A.Paleckiui mitinguoti prie Seimo

www.vtv.lt

Vilniaus miesto savivaldybė nedavė leidimo „Fronto“ partijos lyderiui Algirdui Paleckiui mitinguoti prie Seimo, tačiau politikas šios minties neatsisako.
„Nesakau, kad rengsim nesankcionuotą mitingą, stengsimės tai padaryti teisėtom priemonėm“, – Žinių radijui sakė A.Paleckis. Leidimą iš savivaldybės jis dar tikisi gauti penktadienį.
Vasario 3 d. mitinguoti prie Seimo A.Paleckis nusprendė po to, kai Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija (LSVPA) atšaukė planuotą mitingą, nes Ūkio ministerijos (ŪM) ir LSVPA atstovai pasirašė memorandumą, kuriuo susitarė dėl esminių nuostatų sprendžiant pagal verslo liudijimą dirbančių gyventojų problemas.

A. Paleckis aiškino, jog pagrindinė protesto idėja liktų ta pati – smulkiųjų verslininkų, prekybininkų problemos.

Jo teigimu, į mitingą susiruošę žmonės turėjo „teisėtų lūkesčių“, kad protestas įvyks, „ir būtų nekorektiška jo nedaryti“.

„Juolab kad pas mus partijoje yra nemažai smulkiųjų verslininkų“, – aiškino A. Paleckis, buvęs aktyvus sausio 16 dienos protesto prie Seimo dalyvis.

Kad mitingo neberengs LSVPA, paskelbta ketvirtadienį ūkio ministrui Dainiui Kreiviui ir Z. Sorokienei pasirašius problemų sprendimo memorandumą.

Memorandumu siekiama užtikrinti, kad stambusis verslas negalėtų naudotis verslo liudijimais nesąžiningai konkurencijai. Taip pat siekiama apsaugoti verslą ir ūkininkus nuo nelegalios mėsos produkcijos ir peržiūrėti esamus smulkiajam verslui taikomų draudimo įmokų tarifus.

„Ministerija pademonstravo ryžtą būti tikrąja verslo advokate – tai įrodo LSVPA sprendimas atšaukti mitingą“, – teigia ūkio ministras Dainius Kreivys. Jam pritaria LSVPA pirmininkė Zita Sorokienė: „Tai didelis abiejų pusių laimėjimas: mūsų siūlymai buvo išgirsti, ir tikiu, kad surasime visiems tinkamus sprendimus.“

ŪM ir LSVPA sutarė, kad individuali veikla pagal verslo liudijimus su supaprastinta be kasos aparatų apskaita neturi būti naikinama. Pasirašytame memorandume siūloma išbraukti iš individualios veiklos rūšių sąrašo ne rūšis, o porūšius, neatitinkančius individualios veiklos pagal verslo liudijimą sampratos.

Susitarime taip pat įtvirtinta ŪM ir LSVPA nuostata, kad smulkiajam verslui privalo išlikti paprasčiausia veiklos apmokestinimo ir reguliavimo forma, kuriai taikomi tik fiksuoti mokesčių dydžiai. Jame numatyta, kad individualios veiklos pagal verslo liudijimus klausimai bus aptariami mažiausia kartą per metus.

Siekiant apsaugoti verslą ir ūkininkus nuo nelegalios mėsos produkcijos, bus sukurtas mėsos ir jos produktų įvežimo į turgavietę kontrolės tvarkos aprašas. ŪM ir LSVPA atstovai taip pat laiko netikslingu kasos aparatų įvedimą mėsos ir mėsos produktų pardavimo turgavietėse kontrolei.

Memorandumo autoriai siūlo peržiūrėti esamus individualia veikla besiverčiančių asmenų ir individualių įmonių privalomojo sveikatos draudimo ir socialinio draudimo įmokų tarifus.

Memorandumo nuostatas ŪM gins darbo grupėse bei atsižvelgs į jas priimdama sprendimus. SVV veiklos sąlygas reglamentuojančių teisės aktų pakeitimų projektus ministerija derins su asocijuotomis verslo struktūromis.

A.Valinskas dėkoja mitingo organizatoriams

Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas dėkoja Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijai ir jos vadovams už sprendimą atšaukti vasario 3 dieną planuotą protesto akciją.

Parlamento vadovas vertina tokį žingsnį kaip siekį surasti priimtiną dialogo formą tarp valdžios ir smulkaus verslo atstovų. Seimo Pirmininkas taip pat džiaugiasi, kad praėjusią savaitę įvykę susitikimai su Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos vadovybe davė rezultatų ir buvo nuspręsta eiti taikiu jo paties nekart siūlytu keliu, diskutuojant apie problemų sprendimą prie bendro stalo.

A. Valinskas pabrėžė, kad jo kabineto durys visada atviros norintiems kalbėtis apie valdžios priimamus sprendimus, jų poveikį Lietuvos gyventojams ir iškilusius rūpesčius.

Vtv.lt primena, kad mitingas, kurį vasario 3 d. planavo organizuoti LSVPA, turėjo vykti kitoje Seimo rūmų pusėje esančioje neasfaltuotoje aikštelėje.

Organizatorių teigimu, mitinge būtų dalyvavę apie 10-20 tūkst. žmonių iš įvairių Lietuvos miestų.