LATGA-A suabejojo ir R.Lukoševičiūtės dainos autentiškumu

 Rūta Lukoševičiūtė – TRAPUS ŽMOGUS

 

 Eltonas Džonas WRITTEN IN THE STARS

Portalas www.infomazeikiai.lt talpina tik nuorodas į video klipus iš kitų internetinių puslapių.

 

Šiandien LATGA agentūroje susirinkusi nepriklausomų muzikos ekspertų komisija posėdžiavo daugiau kaip dvi valandas. Komisija vertino Deivio „Dainų dainos“ konkursui sukurtą naują dainos „Lietuva“ versiją, taip pat aptartas dar vienas galimo autorių teisių pažeidimo nacionalinės dainos konkurse atvejis – Rūtos Lukoševičiūtės atlikta daina „Trapus žmogus“.

Ekspertų komisija, kurią sudaro kompozitoriai Andrius Borusevičius, Teisutis Makačinas ir Mindaugas Urbaitis, kompozitorius, aranžuotojas ir prodiuseris Raigardas Tautkus, kompozitorius ir prodiuseris Deivydas Zvonkus, muzikologas Darius Užkuraitis ir muzikos ekspertas Valdas Bytautas, Nacionalinio populiariosios dainos konkurso „Dainų daina“ organizatorių LRT ir LATGA-A prašymu, sausio 28 d. nagrinėjo dviejų dainų – Deivio Norvilo dainos „Lietuva“ (muzikos ir žodžių autorius Deivis Norvilas) pateiktas naujas versijas ir Mariaus Matulevičiaus dainos „Trapus žmogus“ (teksto autorė Rūta Lukoševičiūtė) galimus panašumus su „The La‘s“ daina „There She Goes“ ir Eltono Johno daina „Written In the Stars“ (tekstas Tim Rice).

Komisija, išklausiusi minėtų dainų įrašus bei susipažinusi su kūrinių natomis, konstatavo, kad, palyginus dvi naujas Deivio Norvilo dainos „Lietuva“ (muzikos ir žodžių autorius Deivis Norvilas) versijas su pirmąja versija, dainos meninė idėja liko nepakitusi. Komisija pastebi, kad 1-4 priedainio taktuose motyvinio sutapimo su „The La‘s“ daina „There She Goes“ išvengta. Penktame takte motyvinis panašumas su „The La‘s“ dainos priedainiu „There She Goes“ išlikęs.

Muzikos ekspertų komisija, išklausiusi Eltono Johno dainą „Written In the Stars“ (tekstas Tim Rice) ir Mariaus Matulevičiaus dainą „Trapus žmogus“ (teksto autorė Rūta Lukoševičiūtė) konstatuoja, kad dainos yra panašios savo menine idėja, o dainų priedainiai savo struktūra ir melodika yra akivaizdžiai panašūs.

LATGA-A atkreipia dėmesį, kad muzikos ekspertų komisijos pateikiamos išvados gali būti tik vienas iš argumentų priimant sprendimą dėl galimo autorių teisių pažeidimo. Tačiau tai nėra galutinis sprendimas.

LATGA-A generalinio direktoriaus Edmundo Vaitekūno teigimu, „komisijos sprendimas šiuo atveju yra tik nuomonė dėl pateikto fakto. Spręsti ir nutarti, ar abu autorius galima įtarti ir apkaltinti autorystės pasisavinimu  (plagiatu), gali tik teisėsaugos institucijos, atlikusios išsamius tyrimus. Tam reikėtų išklausyti ne tik muzikos  specialistų, bet ir kitos pusės –  kūrinio originalo autorių – teisių turėtojų nuomonę. Tad galutinė išvada ir sprendimas – teisininkų. LATGA-A negali inicijuoti tokio tyrimo be teisių turėtojų prašymo ir pareikštos nuomonės.“

www.vtv.lt