Tris vaikus pražudžiusiam policininkui sušvelninta bausmė

alfa.lt

Klaipėdos apygardos teismas sušvelnino bausmę už trijų vaikų žūtį nuteistam buvusiam Skuodo policininkui Sauliui Paulikui.

 

S. Paulikas savo skundu siekė būti išteisintas. Jis taip pat prašė sumažinti žuvusių vaikų artimiesiems priteistą neturtinę 3 mln. litų žalą.

 

Šios bausmės Skuodo policininkas susilaukė dėl to, kad pernai lapkritį būdamas neblaivus Aleksandrijos gyvenvietėje įlėkė į iš mokyklos ėjusių vaikų būrelį. Du vaikai žuvo iškart, dar vienas dėl sunkių sužalojimų mirė ligoninėje. Klaipėdos miesto apylinkės teismas kovą Skuodo rajono policijos komisariato patrulį S. Pauliką pripažino kaltu dėl tragiškos avarijos sukėlimo Aleksandrijos kaime.

 

Apylinkės teismas už trijų vaikų žūtį S. Paulikui skyrė 10 metų nelaisvės. Apygardos teismas bausmę sušvelnino – S. Paulikui skirta 9 metų bausmė. Ieškinys dėl neturtinės žalos sumažintas iki 900 tūkst. litų – po 150 tūkst. litų žuvusio vaiko tėvui ir motinai.

 

Maksimali bausmė buvo skirta todėl, kad nusikaltimas įvykdytas prieš mažamečius asmenis. Apygardos teismas bausmę sušvelnino nustatęs, kad S. Paulikas nežinojo, kad jie yra mažamečiai.

 

Teisme pavyko įrodyti, kad Skuodo patrulis vairavo neblaivus, nors jo kraujo ir šlapimo mėginiuose alkoholio nebuvo rasta.27 metų vyrui pirma buvo paskirta aukščiausia, kokią numato įstatymas už tokį nusikaltimą, bausmė. Be to, jam trejiems metams atimta teisė vairuoti transporto priemones.

 

Aleksandrijos tragediją nagrinėjančiam teismui ekspertai pareiškė, kad mažamečius per avariją mirtinai sužalojęs S. Paulikas teoriškai galėjo būti labai girtas. Kad policininkas buvo girtas, paliudijo ir kai kurie liudytojai. Nuteisti S. Pauliką 10 metų teismo prašė ir prokuratūra. Apylinkės teismas taip pat patenkino vaikus praradusių skuodiškių šeimų – Bučkų, Kubilių ir Petkų – ieškinį ir kiekvienai jų priteisė po vieną milijoną litų neturtinės žalos atlyginimo – iš viso tris milijonus litų.

 

Kartu su S.Pauliku nuosprendis paskelbtas ir jo buvusiam kolegai, patruliui Mantvydui Kringeliui. Jam buvo pareikšti kaltinimai, kad paliko be pagalbos bejėgius vaikus. Šiam kaltinamajam taip pat skirta prokuratūros pasiūlyta bausmė – pusantrų metų laisvės atėmimo pataisos namuose. Apygardos teismas šiam asmeniui paskyrė lygtinę pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę.

 

M. Kringelis važiavo automobilyje kartu S. Pauliku. Prieš tai vyrai pietavo kavinėje, kur buvo užsisakę alkoholio. M. Kringelis, kaip ir S. Paulikas, pabėgo iš avarijos vietos.

 

Alfa.lt rašė, kad S. Pauliko vairuojamas automobilis BMW 524 pernai lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį.

 

Du dešimtmečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas dešimtmetis dėl sunkių sužalojimų pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko. Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Vėliau jis pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje.

 

Aleksandrijos kavinėje „Gintagnė“ pietavusius kaltinamuosius – S. Pauliką ir jo kolegą M. Kringelį – aptarnavusi darbuotoja po nelaimės prokurorams sakė mačiusi, kaip abu gėrė užsisakytą degtinę. Tačiau teisme ji aiškino, esą nemačiusi, kad S. Paulikas būtų gėręs. Tačiau pripažįsta, kad butelį nuo stalo nunešusi tuščią. Vienas pagrindinių liudytojų, iš avarijos vietos teisiamiesiems pasprukti padėjęs Vytautas Juočys, patvirtino, kad, jo manymu, S. Paulikas buvo neblaivus ir puikiai suprato, kad automobiliu sužalojo vaikus.

 

Penktadienį apygados teimui paskelbus nutartį žuvusių vaikų tėvai labiausiai piktinosi, kad bausmė sušvelninta M. Kringeliui. „Kartu su vaikus pražudžiusiu policininku girtavęs ir suo juo automobiliu važiavęs asmuo nepadėjo partrenktiems vaikams ir su šypsena dabar laisvas išeina iš teismo salės“, – sakė pasipiktinę tėvai.