Išrinkti geriausi informacinės visuomenės plėtros projektai

Informacinės visuomenės plėtros komitetas Prie LRV (IVPK) jau 6 – ąjį kartą apdovanojo labiausiai prie informacinės visuomenės plėtros prisidėjusius žmones ir iniciatyvas.

Konkursui „Naujasis knygnešys 2008“ buvo pateiktos 33 paraiškos 7 kategorijose. Nugalėtojai dalyvaus pasauliniame geriausio el. turinio konkurse World Summit Award (WSA), kuris vyks 2009 m. pradžioje. Šiemet pirmą kartą konkursas „Naujasis knygnešys“ buvo sujungtas su WSA ir tapo nacionaline atranka. Dvi kategorijos (e. verslo ir e. mokslo) buvo apdovanotos paskatinamaisiais prizais, tačiau pasauliniame konkurse neatstovaus.

„E. valdžios ir institucijų“ kategorijoje nugalėtoja tapo Klaipėdos uosto krovinių ir prekių informacinė sistema KIPIS. „E. sveikatos ir aplinkos“ – Centro poliklinikos projektas „Slaugos, paliatyvios pagalbos ir socialinių paslaugų suteikimo gyventojams valdymo informacinė sistema“. „E. mokymas ir švietimas“ kategorijoje nugalėtoja tapo UAB „Šviesa“, apdovanota už integruotą gamtos mokslo kursą 5-6 klasių moksleiviams, sukurtą IRT pagrindu, „Gamta ir žmogus“. UAB „Multimediamarkt“ buvo apdovanota už multimedijos projektą „10 paslapčių, kaip atrasti Vilnių“. „E. verslas ir komercijos“ kategorijoje paskatinamuoju prizu apdovanota bendrovė „Aservis“ už sukurtą internetinę sistemą „bendrasaskaita.lt“, leidžiančią apmokėti sąskaitas už komunalines ir kitas paslaugas. „E. mokslo ir technologijų“ kategoriją taip pat buvo nuspręsta apdovanoti paskatinamuoju prizu mokslo žinių sklaidos portalą – mokslasplius.lt. „E. įterpties ir dalyvavimo“ kategorijoje nugalėjo Lietuvos darbo biržos internetinių svetainių sistema.

Tradiciškai buvo paskelbti ir labiausiai prie informacinės visuomenės plėtros prisidėję žmonės – nacionaliniu mastu nugalėtoja tapo pradinių klasių mokytoja Valdonė Navickaitė už iniciatyvą kuriant internetinius projektus pradinukams bei aktyviai dalyvaujant informacinės visuomenės plėtroje visoje Lietuvoje, o regioniniu – Mažeikių jaunųjų gamtininkų stoties direktorius Algirdas Vilkas už sukurtą internetinę enciklopediją bei kitus originalius ir iniciatyvius projektus.

Bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“ nugalėtojus e. kultūros kategorijoje apdovanojo elektroniniais kvietimais į gruodžio 7 dieną sostinės „Siemens“ arenoje įvyksiantį garsųjį Argentinos tango šou „Otango“. Prizus taip pat įsteigė kompanija „Microsoft“, kurie visiems nugalėtojams padovanojo naujas Bilo Geitso knygas.

Apie konkursus:

Pasaulio viršūnių apdovanojimai (WSA) – globali iniciatyva, siekiant atrinkti ir paskatinti geriausius Pasaulio elektroninio turinio produktus. WSA ypatingą dėmesį skiria kultūrinei įvairovei ir identitetui, įvairaus informacinio turinio kūrimui bei švietimo, mokslo ir kultūrinio paveldo skaitmenizavimui. Šiame pasauliniame konkurse nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja 168 pasaulio šalys. Projektus vertina ekspertų komisija, kurių kandidatūrai pritarė visos 191 Jungtinių tautų šalys narės.

„Naujasis knygnešys“ – konkursas, kuris organizuojamas jau 6 metus, yra skirtas informacinės visuomenės plėtros iniciatyvoms paskatinti ir įvertinti. Pagrindinis konkurso tikslas – apdovanoti labiausiai per pastaruosius metus prie informacinės visuomenės plėtros prisidėjusius žmones, organizacijas ir iniciatyvas. Konkursu taip pat siekiama skatinti ieškoti naujų sprendimų, galinčių patenkinti visuomenės poreikius kuo patogiau surasti reikiamą informaciją, efektyviai ją įsisavinti; paprastinti informacinių technologijų naudojimo būdus kasdieninėje žmonių veikloje.

 

Šaltinis: Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV