Draugaukime su gamta

Gruodžio 4 dieną, Mažeikių Kalnėnų vidurinėje mokykloje vyko „Netradicinė anglų kalbos ekologinė pamoka“. Tai jau ne pirmas ekologine tema vykstantis renginys šioje mokykloje. Jos organizatorės Kalnėnų vidurinės mokyklos anglų k. mokytojos Olga Pileckienė  (idėjos autorė), Nijolė Lukauskienė ir Mažeikių „Ventos“ vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Irena Urbonienė. Šioje netradicinėje pamokoje dalyvavo 7 – 12 klasių mokiniai, kurie pristatė atskirų žemynų ekologines problemas, ieškojo jų atsiradimo priežasčių ir siūlė įvairius variantus kaip reikia saugoti Žemę. Vaikai dirbo grupėmis, mokėsi stebėti vieni kitus, bendravo viso renginio metu tik anglų kalba. Pasak anglų kalbos mokytojų, pagrindinis šios pamokos tikslas buvo svarstyti aktualius klausimus ir gilinti anglų kalbos žinias ekologine tema. „Netradicinėje anglų kalbos ekologinėje pamokoje“ dalyvavo ne tik pirmūnai, bet ir silpnesnes anglų kalbos žinias turintys vaikai. Tokiu būdu buvo bandoma pakelti vaikų motyvaciją mokytis anglų kalbą. Vaikai renginio metu taip pat galėjo atrasti save įvairiose situacijose: nugalėti scenos baimę, pamiršus žodžius – improvizuoti.

 

Mažeikių „Ventos“ vidurinės mokyklos moksleiviai, kartu su anglų kalbos mokytoja Irena Urbonienė, pristatė Brazilijos ir Šiaurės ašigalio ekologines problemas. „Ventos“ vidurinės mokyklos mokytoja dėkoja savo kolegėms, kurios padėjo ruošti moksleivius šiai pamokai. Taip pat mokytoja labai dėkoja projekte dalyvavusiems savo mokiniams už šaunų pasirodymą ir savo mokyklos atstovavimą.

  

„Kalnėnų“ vidurinės mokyklos moksleiviai pristatė ir aptarė Lietuvos, Afrikos ir Europos aktualiausias ekologines problemas. Įžymių žmonių tezes apie gamtosaugos problemas pristatė mokytojos Nijolės Lukauskienės mokiniai.

Vaikai akcentavo, kad didžiausios problemos Žemėje yra oro ir vandens užterštumas, globalinis atšilimas, didėjanti ozono skylė, įvairių gyvūnų ir paukščių išnykimas. Vaikai siūlė ir ragino skirstyti šiukšles, neteršti upių ir ežerų, sodinti daugiau medžių ir naudotis visuomeniniu transportu.

Renginio vedėjai – ateiviai, atskridę iš kosmoso pasižiūrėti kas darosi Žemėje („Kalnėnų“ vidurinės mokyklos mokytojos Olgos Pileckienės moksleiviai).