Krakių bendruomenei – vieneri metai

Baigiantis metams organizacijos, įmonės renkasi aptarti savo veiklos rezultaų. Krakių bendruomenė, kaip nevyriausybinė organizacija, gyvuojanti tik vienerius metus, į savo šventę pasikvietė Bugenių, Purvėnų ir Užlieknės bendruomenes. Kartu tai buvo ir kaimyninių bendruomenių susipažinimo vakaras.

Krakių bendruomenės centras „Ventos vingis“ glaudžiasi Krakių pagrindinės mokyklos patalpose. Mokyklos direktorė Emilija Bučienė ne tik svetingai įsileido bendruomenės centrą, bet ir buvo pagrindinė bendruomenės įregistravimo iniciatorė. Šventė vyko mokyklos vestibiulyje.

Kaimynai ir šeimininkai buvo ne tik puikiai nusiteikę, bet ir gerai pasiruošę. Vakarą vedė Mažeikių apylinkės seniūnijos policijos inspektorius Rimantas Gelžinis ir jo asistentės. Pirmieji kalbėjo svečiai: rajono Kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Genoveita Gricienė ir seniūnas Vidmantas Kesminas. Bendruomenės centro pirmininkas Albinas Žiemelis gavo ne tik dovanėlių, bet ir tortą su žvakute bei didelį butelį šampano.

 

Rodomose skaidrėse gražiai atsispindėjo bendruomenės veikla: organizuotos šventės, ekskursija į Rumšiškes, aktyvaus bendruomenės Tarybos nario Algirdo Vilko vykdyto projekto, kurį rėmė rajono Savivaldybės NVO rėmimo fondas „Susiburkime visi: ir jauni, ir seni“, vaizdai.

Kiekviena bendruomenė turėjo pristatyti savo „nacionalinį“ patiekalą, kaip vieną iš vakaro užduočių. Užliekniškiai aprengė keptą gaidį ir vištą – „gaspadorius su gaspadine“ atrodė ir įspūdingai, ir išradingai. Nenusileido ir bugeniškiai: iš kiaulės šonkaulių padarę „grybais“ ir „kerpėmis“ apaugusį kelmą. Krakiškiai iš Ventos ištraukė lydeką ir ją gražiai lėkštėje papuošė, purvėniškai atvežė „žiemos miegu nespėjusį užmigti ežį“.

Bendruomenių komandų laukė viktorina, kurią paruošė ir vedė A.Vilkas. Reikėjo atsakyti į skaidrėje pateiktą klausimą apie kultūros paveldo objektus, esančius bendruomenės teritorijoje. Bendruomenių atstovai gana išsamiai atsakinėjo į klausimus, bet vedėjo papildymai visiems buvo įdomūs. Klausimų komandoms buvo paruošęs ir R.Gelžinis.

Bendruomenės taip pat pristatė meninę programą. Maloniai visus nustebino Purvėnų bendruomenė, ypač jaunoji dainininkė Vaiva Virkutytė, akomponavusi sau gitara. Koncertą gražiai papildė Užlieknės kapela.

Šventę puošė ir puikiai serviruotas, vaišių turtingas stalą. Dar ilgai šoko ir dainavo, griežiant užliekniškiams, vakaro dalyviai. Išsiskirsė, nutarę ruošti bendruomenių vakarus ir vieniems pas kitus į svečius važiuoti.

 

Šaltinis: Būdas žemaičių