Maxima pasiūlys greičiau suyrančius maišelius

Didžiausias mažmeninės prekybos tinklas MAXIMA jau gruodžio mėnesio pradžioje pirkėjams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pasiūlys naujus, greičiau nei per du metus visiškai suyrančius maišelius pirkiniams bei vienkartinius permatomus, atskiroms prekėms ar maisto produktams sudėti skirtus maišelius. Naujieji maišeliai bus gaminami su specialiais plastiko irimą skatinančiais priedais – „epi” bei „renatura”.

„Naujos kartos plastikinius maišelius pristatyti savo pirkėjams suplanavome dar prieš metus. Mes nusprendėme iš esmės pakeisti maišelių naudojimo koncepciją ir į tai investuojame. Nuo šiol visi MAXIMA prekybos tinklo pirkėjams siūlomi maišeliai bus draugiški gamtai”, – sako MAXIMA LT, UAB generalinis direktorius Gintaras Jasinskas. Pasak jo, šalia jau turimų ekologiškų maišelių, pagamintų iš kukurūzų krakmolo, bendrovė pirkėjams pasiūlys ne tik pirkinių maišelius su specialiais plastiko irimą skatinančiais priedais, bet ir į greičiau suyrančius pakeis atskiroms prekėms susidėti skirtus permatomus vienkartinius maišelius.

 

Anot prekybos tinklo vadovo, per dieną MAXIMA parduotuvėse nuperkama apie 120 tūkst. įvairių dydžių maišelių pirkiniams. Vidutiniškai per mėnesį šis skaičius pasiekia daugiau nei 4 mln. vnt. Nemokamai dalijamų maišelių atskiroms prekėms susidėti kiekiai per dieną ir mėnesį dešimt ir daugiau kartų didesni.

„Toks beribis maišelių naudojimas yra gamtos teršimas. Esame socialiai atsakinga bendrovė, todėl prekyboje nuo šiol naudosime ne tik ekologiškus, pagamintus iš krakmolo, bet greičiau suyrančius maišelius, o pirkėjus raginsime elgtis atsakingai – pirmiausiai pagalvoti, ar tikrai reikia dar vieno plastikinio maišelio”, – sako G. Jasinskas.

Naujieji MAXIMA parduotuvėse pasirodysiantys maišeliai yra pagaminti su aplinkosaugos technologijų kompanijos išrastais specialiais priedais – „epi” bei „renatura”, kurie leidžia visiškai suskaidyti plastiką. Šių priedų turinčių plastiko maišelio irimą sukelia karštis, UV saulės spinduliai, mechaninis slėgimas (pavyzdžiui, vėjas). Be to, naujieji maišeliai yra tinkami perdirbimui. Šie maišeliai suyra greičiau nei per dvejus metus, kai, tuo tarpu, mokslininkų vertinimu, įprastinių plastikinių maišelių irimo procesas gali užtrukti net iki 500-1000 metų.

Greičiau suyrančių plastikinių maišelių savybės bei parametrai yra visiškai tokie pat kaip ir įprasto plastikinio maišelio. Naujieji maišeliai yra tokie pat stiprūs, atsparūs drėgmei. Jie neturi jokio šalutinio poveikio, tad gali būti naudojami maisto produktų pakavimui ar gabenimui.

Naujieji visose MAXIMA parduotuvėse Lietuvoje bei Latvijoje ir Estijoje pasirodysiantys maišeliai bus dviejų dydžių. Vienkartiniai permatomi maišeliai bus taip pat kelių dydžių ir skirti įvairioms produktų grupėms susidėti. Taip pat pirkėjams ir toliau bus siūloma bioplastiko pagrindu iš kukurūzų krakmolo pagamintų ekologiškų maišelių su šūkiu „Išvien su gamta”, kuriuos pirkėjams pirmoji Lietuvoje MAXIMA pasiūlė dar gegužės mėnesį.

MAXIMA LT, UAB aktyviai palaiko aplinkosaugos iniciatyvas. Bendrovė pirmoji iš mažmeninės prekybos tinklų šalyje diegia tarptautinius ISO 9001:2000 ir ISO 14001:2004 standartus. ISO 14001:2004 standartas, padeda organizacijoms mažinti savo poveikį aplinkai. Šis tarptautinis aplinkosaugos vadybos sistemos standartas įrodo, kad jį įsidiegusi bendrovė ar įstaiga aktyviai siekia mažinti savo procesų, produktų ir paslaugų daromą poveikį aplinkai.

MAXIMA LT, UAB užima apie 36 proc. šalies mažmeninės prekybos rinkos. Kasdien MAXIMA parduotuvėse apsilanko daugiau nei 600 tūkst. pirkėjų. Jose dirba daugiau nei 17 tūkst. darbuotojų. Didžiausiam mažmeninės prekybos tinklui Lietuvoje priklauso 232 parduotuvės.