Patarimai, padėsiantys mažą vonios kambarį paversti erdvesniu ir funkcionalesniu

Nors vonios kambarys dažniausiai yra mažiausia namų erdvė, tačiau bene visiems joje tenka praleisti tikrai nemažai laiko. Kaip bebūtų, net ir turint mažą vonios kambarį, jį galima susikurti tokį, kuriame būtų malonu būti bei kuris būtų komfortiškas ir patogus. Viskas, ko reikia, žinoti keletą gudrybių ir patarimų, leidžiančių mažą erdvę paversti bent kiek erdvesne. Taigi, kaip tik šiame straipsnyje ir aptarsime, ką reikia žinoti ir apgalvoti, įsirenginėjant nedidelį vonios kambarį. 

Nusistatykite biudžetą

Visų pirmiausia, ką reikėtų padaryti, prieš imantis pirmųjų žingsnių – nusistatyti aiškų biudžetą, kiek galite skirti vonios įrengimui ar pertvarkymui. Net jei šiuo metu tam galite leisti ir gana nedidelę pinigų sumą, nereikėtų pergyventi, kadangi net ir minimalūs pakeitimai gali sukurti visai kitokį bendrą vaizdą. Žinoma, renkantis vonios baldus ar kitus svarbius elementus, kurie norisi, jog tarnautų ilgai, rekomenduojama nepagailėti ir investuoti į kokybiškas medžiagas, atsparesnes kasdieniam naudojimui. 

Pakankamai vietos daiktams susidėti

Vienas pagrindinių dalykų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, pertvarkant ar iš naujo įrenginėjant vonios kambarį, yra vieta daiktams susidėti. Protingai išnaudojant erdvę, galima ne tik lengviau palaikyti tvarką, bet ir optiškai padidinti vonios kambarį. Būtent dėl to jums gali itin pasitarnauti spintelė su kriaukle, ar kitos pakabinamos spintelės, kurios neužima papildomo grindų ploto, tačiau itin praverčia, norint, jog visos priemonės ar kiti daiktai vonioje turėtų savas vietas. Be jokios abejonės, galite tam rinktis ir atviras lentynas, visgi tuomet papildomai siūloma įsigyti ir įvairius pintus krepšius ar dėžes, kuriose laikomi daiktai atrodys kur kas geriau bei tvarkingiau nei tiesiog išdėlioti ant lentynų. 

Rinkitės kompaktiškus vonios baldus

Jei esate pasiruošę vonios kambarį pertvarkyti iš esmės, tuomet jums reikės pasirinkti ir naujus vonios baldus bei įrangą. Paieškų metu galvokite apie praktiškumą. Pavyzdžiui, galbūt jums visai nereikalinga vonia ir ją nesunkiai iškeistumėte į dušo kabiną? Toks sprendimas gali būti itin naudingas, siekiant sutaupyti kuo daugiau vietos. Negana to, pasižvalgykite ir kriauklių – jų taip pat galima rasti pačių įvairiausių dydžių bei dizainų, kas leidžia išsirinkti tokią, kuri jūsų voniai tiktų geriausiai. 

Šviesios spalvos – idealus pasirinkimas

Greičiausiai esate pastebėję, jog šviesios spalvos bet kokią patalpą paverčia optiškai kur kas erdvesne nei yra iš tiesų. Būtent dėl šios priežasties mažiems kambariams ir yra rekomenduojama rinktis tokias spalvas, pradedant sienomis ir baigiant baldais. Kuomet sienos ir vonios spintelės yra to paties atspalvio, visa tai tarsi susilieja į vieną visumą, vonios kambarys neatrodo apkrautas bei per ankštas. Žinoma, reikėtų turėti omenyje, jog turint mažesnį biudžetą, net ir senus, tamsių spalvų vonios baldus galima prikelti antram gyvenimui – pabandykite juos perdažyti norima spalva!

Įtraukite veidrodžius

Bene kiekviename vonios kambaryje galima rasti veidrodį, kadangi jis yra nepakeičiamas pagalbininkas, norint atlikti tam tikras procedūras ar tiesiog pasiruošti ateinančiai dienai. Tačiau ar žinojote, jog šis dekoro elementas gali ir kur kas daugiau? Veidrodžiais galima optiškai sukurti kur kas didesnės patalpos vaizdą. Tad, jei turite mažą vonios kambarį, rinkitės didesnį veidrodį virš kriauklės nei įprastai ar net apgalvokite veidrodinės sienos variantą. Visa tai suteiks daugiau gylio ir šviesos, ko tikrai kartais vonios kambariuose itin trūksta. 

Tinkamas apšvietimas

Galiausiai, paskutinis, tačiau tikrai ne mažiausiai reikšmingas aspektas, į kurį patariama atsižvelgti, kuriant vonios interjerą, yra apšvietimas. Galbūt nustebsite, bet apšvietimas turi didelę galią. Juo galima ne tik keisti aplinkoje tvyrančią nuotaiką, bet ir padidinti erdves. Priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių, galite rinktis veidrodžius su LED apšvietimu, įmontuojamus šviestuvus ar kitus norimus variantus, kadangi pasirinkimas – tikrai labai platus. Svarbiausia – prieš įsigyjant juos, įsitikinkite, ar jie bus tinkami naudoti vonioje. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padės geriau suprasti, kaip galima mažą vonios kambarį paversti erdvesniu. Tai tikrai nėra sunku, o dažnai ir nekainuoja brangiai – tereikia išsirinkti sau priimtiniausią sprendimą ir pasistengti jį pritaikyti savuose namuose. Sėkmės!