Mažeikių rajono Krakių pagrindinė mokykla tapo tyrinėjančia mokykla

Krakių pagrindinė mokykla gruodžio 7 dieną buvo paskelbta tyrinėjančia mokykla ir pirmoji dalyvaus „Kūrybinių partnerysčių“ programoje 2011–2012 mokslo metais. Atrinktose mokyklose mokytojai, mokiniai bei kūrėjai kartu kurs ir įgyvendins unikalius, mokyklos poreikius atitinkančius kūrybiško mokymosi projektus.

 

Nacionalinė mokyklų atranka į projektą „Kūrybinės partnerystės“ buvo paskelbta spalio 18 d., paraiškos buvo priimamos iki lapkričio 11 d. Projekto komanda gavo 135 Lietuvos mokyklų paraiškas. Atrinktų 43 tyrinėjančių mokyklų sąrašas patvirtintas projekto valdymo grupės. 34% atrinktų mokyklų sudaro gimnazijos, 23% – pagrindinės, 21% – vidurinės mokyklos.

 

Projektas sulaukė nemažo susidomėjimo: į vieną vietą pretendavo nuo 3 iki 5 mokyklų. Aktyviausios buvo Kauno, Panevėžio ir Kėdainių regionų mokyklos.
Vertinant paraiškas, pastebėta, kad tyrinėjančios mokyklos pasiryžusios kelti klausimus, ieškoti naujų ugdymo galimybių, spręsti sunkias situacijas, bendradarbiauti ir eksperimentuoti.

 

Netrukus į atrinktas mokyklas ateis dirbti kūrėjai, atliksiantys kūrybos agentų vaidmenį. Kūrybos agentai – tai kūrybinio sektoriaus atstovai, specialiai parengti dirbti su mokyklomis. Daugelis jų – aktyvūs kūrėjai, kurie tiki, kad mokymasis gali būti prasmingas ir įdomus.

 

Pagrindinis kūrybos agentų tikslas – bendradarbiauti su mokykla skatinant diskutuoti, ginčytis, eksperimentuoti ir vertinti. Jie padės mokykloms apsibrėžti mokyklos poreikius, išplėtoti ir įgyvendinti kūrybiško mokymosi projektą, analizuoti ir vertinti gautus rezultatus. Šio bendradarbiavimo tarp kūrėjų, mokytojų ir mokinių tikslas – atskleisti mokinių kūrybingumą ir įkvėpti juos mokytis tais būdais, kurie jiems tinka labiausiai.

 

Viena svarbiausių „Kūrybinių partnerysčių“ vertybių – prasmingas kūrybinio ir švietimo sektorių bendradarbiavimas. Projekte dalyvaujantys kūrėjai pasitelkia kūrybiškumą siekdami bendresnių ugdymo tikslų. Projektas skatina vaikus būti kūrybingais mokykloje ir kasdienėje aplinkoje bei suteikia galimybę mokantis patirti daugiau džiaugsmo.

 

Mažeikių švietimo centro informacija

 

{parasas}