Savaitgalį bus šilčiau, bet palis

Lapkričiui artėjant į pabaigą, toliau tęsiasi labiau rudeniški nei žiemiški orai. Šį savaitgalį į Lietuvą sugrįš darganoti ir vėjuoti orai. Kartu su krituliais šalį pasieks ir šilumos banga.

Ties vidurio Europa jau seniai vyraujanti aukšto slėgio sritis artimiausiomis paromis apsilps, Lietuvą pasieks jau seniai nematytas stipresnis lietus, ūžaus ir smarkokas vėjas. Pietvakarių vėjas plukdys šiltesnį orą, todėl oro temperatūra savaitgalyje vietomis pasieks 10 laipsnių šilumos.

 

Šiandien, penktadienį, ciklonas dar tik artės, orai bus pakankamai ramūs. Dangus bus daugiausia debesuotas, vietomis iškris negausūs krituliai. Apie artėjantį cikloną pranašaus tik gūsingas pietvakarių vėjas. Oras dieną sušils iki 1-6, pajūryje iki 8 laipsnių šilumos.

 

Šeštadienį iš šiaurės vakarų užgrius atmosferos frontas, krituliai (daugiausia lietus) prasidės jau naktį, dieną protarpiais lis. Pūs smarkus pietvakarių vėjas, gūsiuose sieksiantis iki 15-20 m/sek. Oro temperatūra naktį svyruos tarp 3 laipsnių šalčio pietiniuose rajonuose ir iki 7 laipsnių šilumos pajūryje. Dieną laukiama 5-10 laipsnių šilumos.

 

Sekmadienį ciklono įtaka mažės, bet protarpiais truputį palis, ar iškris dulksna. Kai kur suboluos rūkas. Vėjas pasisuks iš šiaurės vakarų, aprims. Žemiausia oro temperatūra naktį numatoma 2-7, dieną 4-9 laipsniai šilumos.

 

Ateinančios savaitė pradžioje orai išliks vidutiniškai šilti su negausiais krituliais. Savaitės viduryje iš šiaurės šalį užplūs arktinės kilmės oro masė, vėl stos mažai debesuoti, bet jau daug šaltesni orai.

 

Šaltinis: orai.lt

 

{parasas}