„ORLEN Lietuva“ ir „Klaipėdos nafta“ sudarė naują krovos sutartį

Naftos perdirbimo bendrovė „ORLEN Lietuva“ ir valstybės valdoma „Klaipėdos nafta“ pasirašė naują naftos produktų krovos sutartį. Joje optimaliai įvertinus abiejų šalių poreikius pasiektas abi bendroves tenkinantis susitarimas. Sutartis galios iki 2024 metų pabaigos.

„Tikiu, kad šis ilgai lauktas susitarimas užtikrins sėkmingą ir ilgalaikę „ORLEN Lietuva“ bei mūsų partnerių, „Klaipėdos naftos“, veiklą“, – sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneuszas Fąfara.

 

„Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis pažymėjo, jog 2002 m. pasirašytos sutarties pakeitimai leido atsisakyti perteklinių įmonei nenaudingų reikalavimų ir užtikrino palankias krovos sąlygas abiems kompanijoms. „Su „ORLEN Lietuva“ vyko konstruktyvus dialogas, todėl, atsižvelgę į abiejų pusių poreikius ir lūkesčius, pasiekėme abipusiai naudingą susitarimą. Tai leis „Klaipėdos naftai“ užsitikrinti patikimą verslo partnerį 13 metų į priekį“, – kalbėjo R. Masiulis. 

 

Per „Klaipėdos naftą“ bendrovė „ORLEN Lietuva“ naftos produktus gabena nuo 2000 m. Nuo šių metų sausio iki spalio „ORLEN Lietuva“ per „Klaipėdos naftą“ jau perkrovė 3,3 mln. tonų produkcijos. 2010 m. per „Klaipėdos naftą“ bendrovė „ORLEN Lietuva“ perkrovė 3,2 mln. tonų šviesiųjų naftos produktų ir 1,5 mln. tonų tamsiųjų naftos produktų.

 

„ORLEN Lietuva“ valdo naftos produktų gamyklą, naftotiekių ir produktotiekio tinklą bei jūrinį naftos terminalą ir degalinių tinklą. 100 proc. „ORLEN Lietuva“ akcijų valdo Lenkijos naftos koncernas „Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.“.

 

„ORLEN Lietuva“ yra didžiausia šalyje mokesčių mokėtoja, didžiausia Lietuvos bendrovė pagal pajamas ir viena didžiausių šalies eksportuotojų. Naftos perdirbimo bendrovė yra didžiausia degalų tiekėja Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkose. Savo produkciją „ORLEN Lietuva“ taip pat eksportuoja į Vakarų Europą, JAV, Ukrainą, Rusiją ir kitas šalis.

 

„ORLEN Lietuva“ komunikacijos skyriaus viršininko informacija

 

{parasas}