Prisimins Rudens lygiadienį

 

Rugsėjo 22 d. 20 val. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Alksna“ kviečia bendraminčius ant Daubarių piliakalnio paminėti Baltų vienybės dieną, Rudens lygiadienį.

Ši diena primena lietuvių ir latvių genčių pergalę Saulės mūšyje prieš kalavijuočių ordiną. Tai buvo tarsi Žalgirio mūšis XIII amžiuje, sustabdęs svetimųjų agresiją į Baltų žemes.

 

Piliakalnių sąšaukos tikslas – aplankyti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnį ant piliakalnių ir tokiu būdu simboliškai sujungti baltų tautas bei žemes. Ugnis, kūrenta aukuruose, reiškė bendruomenės gyvybę. Ugnis ant tolimo kalno – ženklas, kad esame. Vienu metu uždegta ugnis – vienybė.

 

Rudens lygiadienio vakarą šimtai piliakalnių Lietuvoje ir Latvijoje nušvis vienybės šviesa. Taip lietuviai ir latviai išreikš pagarbą protėvių atminimui ir baltų vienybei.

 

Kolektyvas „Alksna“ kviečia visus rudens lygiadienį, susilyginus dienai su naktim, šviesai su tamsa, pamiršti nuoskaudas, pyktį, negandas, kad išliktume ir klestėtume. Prisiminti, kas brangiausia: žemę, kalbą, tikėjimą.

 

www.infomazeikiai.lt