Atidaryta siuvinėtų paveikslų paroda „Ten, kur nuneša svajos…“

Lapkričio 4 dieną Mažeikių viešosios bibliotekos salėje buvo atidaryta rankdarbių klubo „Rankos“ siuvinėjimo kryželiu darbų paroda „Ten, kur nuneša svajos…“.

Prieš šešerius metus Mažeikiuose įsikūręs rankdarbių klubas „Rankos“ (vadovė Rita Laniauskienė) parengė jau devintąją siuvinėtų paveikslų parodą. Šiuo metu klube – 18 narių. Skirtingo amžiaus, skirtingo išsilavinimo moteris vienija bendras pomėgis – siuvinėjimas kryželiu.

 

Didžiausią siuvinėjimo stažą turi Adelė Monstavičienė – 23 m. Apie 20 metų siuvinėja Vilanda Astrauskienė, Jolanta Kaleckienė, Regina Labanauskienė. Kiek darbų išsiuvinėta per tą laiką daugelis net nesuskaičiuoja. Juk vieni darbeliai būna nedideli, o kitiems išsiuvinėti reikia ir daugiau kaip pusę metų paaukoti.

 

Tačiau moterys nesijaučia ką nors aukojančios. Joms tai gyvenimo džiaugsmas ir didžiausias malonumas matyti, kaip kryžiukas po kryžiuko gimsta gyvūno ar žmogaus portretas, peizažas, gėlė, natiurmortas. Tokios ir yra pagrindinės paveikslų temos.

 

Tenka tik stebėtis šių moterų darbštumu, kantrybe ir sugebėjimu atrasti laiko ir kitiems pomėgiams: knygų skaitymui, nėrimui, mezgimui virbalais, sodininkystei ir daržininkystei, kelionėms. O juk visos turi ne tik darbinių, bet ir žmonos, mamos ar močiutės pareigų.

 

„Nelaukite stebuklo, stebuklus kurkite patys“- sako siuvinėtoja Edita Tubutienė. Ši paroda ir yra mažyčiai darbščių rankų sukurti stebuklai, nunešantys į svajonių pasaulį. Paroda taip ir vadinasi „Ten, kur nuneša svajos“. Joje eksponuojami 47 darbai, sukurti 16 autorių. Maloniai kviečiame visus apsilankyti viešojoje bibliotekoje ir pasidžiaugti darbščių moterų rankomis sukurtais siuvinėtais paveikslais. Paroda bus eksponuojama visą lapkričio mėnesį.

 

Mažeikių rajono viešosios bibliotekos informacija

 

{parasas}