Patarimai: spalvų kalba interjere

Visi žino – namuose dominuojančios spalvos kuria vienokią ar kitokią nuotaiką. Todėl jei ruošiatės perdažyti sienas ir esate pats sau dizaineris, reiktų žinoti keletą esminių dalykų apie spalvas. Žinoma, kad kiekvienas į jas reaguoja individualiai, todėl nepamirškite vadovautis ir savo intuicija.

Raudona. Paprastai asocijuojasi su aistra, energija ir optimizmu. Šią intensyvią spalvą geriausia pasirinkti svetainei ar valgomajam. Jei ryškiai raudonos nesinori, geriau varijuoti jos atspalviais ir kruopščiai rinkti interjero detales.

 

Rožinė. Ši mergaitiška laikoma spalva pirmiausia siejasi su romantika ir meile. Tačiau skirtingi jos atspalviai sukelia skirtingas emocijas. Švelniai rožinė namams suteikia ramybės, ryški – fuksijos spalvos – asocijuojasi su aistra. Bet kokiu atveju, kad rožinis kambarys neatrodytų pernelyg mergaitiškas, „prigesinkite“ jį pilkos, juodos, žalios spalvos detalėmis.

 

Oranžinė. Tai stabilumo, šilumos ir pasitikėjimo spalva. Oranžine geriausia dažyti svetainę ar virtuvę. Kai kurie jos atspalviai tiks ir miegamajame. Šią spalvą geriau naudoti erdviose patalpose, nes oranžinė vizualiai mažina erdvę. 

 

Žalia. Žalia pirmiausia siejasi su gamta, todėl gerai ramina. Ji puikiai tinka miegamajame, taip pat – svetainėje. Jei labai norisi žalios, tačiau taip pat ir šiek tiek gyvesnės aplinkos, patariama ją papildyti oranžiniais ar raudonais akcentais.

 

Mėlyna. Tai – smegenų veiklą stimuliuojanti spalva, todėl itin tinka darbo kambariams. Rami mėlyna gerai atrodo ir vonioje bei miegamajame. Tačiau su ja nederėtų persistengti – pernelyg daug mėlio aplink gali imti erzinti.

 

Geltona. Energinga ir labai gyva spalva, puikiai stimuliuojanti smegenų veiklą. Tinka virtuvei, valgomajam ir tiems kambariams, kurių langai išeina į šiaurę. Miegamųjų geltonai dažyti nepatariama, tačiau jei labai norisi, geriau pasirinkti švelnius geltonus atspalvius.

 

Purpurinė. Tai labai kontroversiška spalva. Ji vadinama itin moteriška ir paslaptinga, kai kam asocijuojasi su seksualumu, kitiems – su blogiu. Jei interjere labai norisi šiek tiek purpuro, geriau naudoti prigesintus jos atspalvius. Švelniai purpurine spalva galima pagražinti miegamojo sienas.

 

Violetinė. Tai paslaptinga, moteriška, stresą naikinanti spalva. Violetine spalva rekomenduojama dažyti miegamuosius kambarius arba vonią.

 

Ruda. Ruda paprastai siejama su saugumu, stabilumu ir praktiškumu. Šią spalvą geriau rinktis bendriems kambariams. Kad viena ruda neatrodytų nuobodi, papildykite ją žaliais, mėlynais ir kitais ryškiais tonais.

 

Juoda. Juoda sugeria visas kitas spalvas ir asocijuojasi su tragedija, mirtimi, aistra. Interjere geriausia ją naudoti su kitomis spalvomis kaip papildomą akcentą.

 

Balta. Balta – tai gėris, švara ir šviežumas. Ji gerai atspindi šviesą, todėl nepakeičiama mažose patalpose. Baltos spalvos fonas itin tinkamas interjero detalėms, tačiau visi namai, išdažyti balta spalva, gali atrodyti nuobodžiai.

 

Pilka. Pilka ir visi jos atspalviai sukuria neutralumo ir ramybės atmosferą, puikiai tinka darbo kambariams. Tačiau viena pilka dažnai atrodo nuobodžiai, tad ją geriausiai derinti prie kitų spalvų arba su ryškiomis interjero detalėmis.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}