Mitai ir tiesos apie šampūnus

Gamintojai kasmet pasiūlo daugybę naujų pavadinimų, stebuklingo poveikio, skirtingų kainų plaukų priežiūros priemonių. Reto vonioje nerasime bent kelių skirtingų poveikių šampūnų, kondicionierių, kaukių. Tačiau ar dažnai konsultuojatės prieš išsirinkdami sau tinkamiausią?

Greičiausiai tai vyksta intuityviai, permetant akim aprašymą etiketėje, paskaitant atsiliepimus internetinėj erdvėj ar tiesiog pasikonsultavus su drauge.

 

Ir tikrai ne viena pasvajojate, kad, panaudojus įsigytą naują gaminį, jūsų plaukai atrodys „kaip iš tos reklamos“. Taigi, šį kartą išrinkome keletą bendrų taisyklių, kurių laikymasis padės nepasiklyst tarp lentynų ar bent jau savo vonioje.

 

Nes juk visų troškimas – turėt sveikus bei gražius plaukus.

 

Šampūnas privalo gerai putoti. Daugiau putų plaukuose – švaresni plaukai? Ne visai tiesa – putojimo poveikis kuriamas daugiau dėl psichologinio efekto – putos susidaro biologiškai aktyvioms medžiagoms, esančioms šampūne, sureagavus su deguonimi. Rezultatas – milijonai mažyčių burbuliukų. Todėl mums reikia tik nedidelio kiekio šampūno – kad sudrėkintų galvos odą (dažniausiai tai atitinka 1/4 delno dydžio). Taip pat nepamirškite atsižvelgti į plaukų ilgį bei storį.

 

Turite naudoti gilaus valymo šampūną, norint atsikratyti plaukų formavimo priemonių. Iš dalies tiesa. Tai priklauso, kaip dažnai ir kokias plaukų formavimo priemones naudojate. Svarbiausia įsidėmėti, kad gilaus valymo šampūną galima naudoti ne dažniau kaip kartą per savaitę, kadangi jis ne tik gerai pašalina formavimo priemonių likučius, bet ir alina bei sausina plaukus.

 

Kasdienis plaukų plovimas gali pakenkti plaukams. Mitas. „Dažnas plaukų trinkimas yra saugus bei sveikas ritualas“- sako chemikas Mort Westman. Jei turite riebius plaukus drąsiai juos plaukite kiekvieną dieną, tačiau privalote naudoti švelnios sudėties (t.y. turinčių drėkinančių faktorių: sviestmedžio sviesto, silikono, pantenolio). Sausų, šiurkščių plaukų savininkės turėtų trinkti plaukus kas antrą dieną. Taigi, apibendrinant – nesvarbu kokio tipo jūsų plaukai – naudojant švelnios sudėties šampūnus , kurie nepažeidžia natūralaus apsauginio plauko riebalinio sluoksnio, bei nepamirštant pamaitinti jų kondicionieriumi, galėsite džiaugtis sveikai atrodančiais plaukais net ir plaudamos juos kasdien.

 

Būtina naudoti kondicionierių. Tiesa. Tai nėra vien rinkodarinis triukas parduoti jums 2 produktus. Nors chemikai ir gali sujungti daugybę veikliųjų medžiagų viename buteliuke, tačiau vien šampūno nepakanka, kad ir gerai išplautume, ir sudrėkintume plaukus. Kondicionieriaus sudėty esančios medžiagos drėkina ir apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio, taip pat užkerta kelią elektrinimuisi. Jei plaukai linkę greičiau riebaluotis, kondicionierių tepkite nuo tos vietos, kur baigiasi ausų galiukai.

 

Plaukai „pripranta“ prie šampūno, todėl reikia juos nuolat keisti. Mitas. Ir kas tai sugalvojo? Chemikas Mort Westman sako: „Pats plaukas – nėra gyvas, tad prie ko jis gali „priprasti“?“ Taigi, jei jums tinka bei patinka naudojamas šampūnas – kam jį keist? Į šampūno sudėtį reaguoja galvos oda, kurios poreikiai gali kisti nėštumo, dažymo ar šaltojo sezono metu.

 

Šampūnai, kurių sudėtyje yra vitaminų – naudingesni plaukams. Mitas. Vienas iš dažniausiai sklandančių įsitikinimų – vitaminai, esantys šampūnų sudėty gali juos taip pat pamaitinti, kaip ir patenkantys per virškinimo sistemą. Tačiau jų pasisavinimas vartojant per burną nėra 100%, tad poveikis iš išorės yra dar labiau abejotinas.

 

Šampūnai skirti vaikams yra tinkami ir suaugusiems. Mitas. Švelnūs bei maloniai kvepiantys vaikų šampūnai yra praturtinti minkštinančiais faktoriais, natūraliais ar sintetiniais aliejais ir visa tai yra skirta apsaugoti galvos odytę tik nuo išsausėjimo, tad suaugusieji turėtų naudoti jiems skirtus šampūnus.

 

„2 in 1“ šampūnai gali pakenkti plaukams. Tiesa. Jie tinkami normaliems plaukams, tačiau sausų plaukų pakankamai nesudrėkina, o linkusius riebaluotis – tik dar labiau apsunkina. Tokio tipo šampūnai nepamainomi kelionių metu, norint sutaupyti vietos, tačiau iš kasdienių grožio ritualų reiktų juos išbraukti.

 

{alfa2}