Savivaldybėse – penktasis Konstitucijos egzaminas

Spalio 6 dieną, ketvirtadienį, 12.00 val. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje (Stoties g. 18) vyks Konstitucijos egzamino pirmasis etapas.

Egzamino organizatorė – Teisingumo ministerija bendradarbiaujanti su Lietuvos savivaldybių asociacija Konstitucijos žinių patikrinime kviečia dalyvauti suaugusius ir kitus Lietuvos piliečius bei teisinį išsilavinimą turinčius ar teisę studijuojančius. 

 

Pirmojo etapo dalyviai, teisingai atsakę į ne mažiau kaip 25 testo klausimus iš 30, turės teisę dalyvauti antrajame Konstitucijos egzamino etape. Apie patekimą į kitą etapą jie bus informuoti asmeniškai.

 

Antrasis egzamino etapas vyks spalio 18 dieną, antradienį, 12 valandą. Jame teks atsakyti į 19 testo ir vieną atvirą klausimą (trumpa esė).

 

Konkurso dalyvių darbus centralizuotai vertins speciali ekspertų komisija. Nugalėtojais taps teisingiausiai arba be klaidų į klausimus atsakę dalyviai.

 

Egzamino komisijai susumavus rezultatus bus išaiškintas 21 prizininkas – kiekvienoje kategorijoje jų bus po 3.

 

Egzaminą miestų ir rajonų savivaldybėse ketinantys laikyti asmenys kviečiami registruotis adresu: http://egzaminoanketa.lrytas.lt/.

 

Jei vis dėl to nėra galimybės atvykti į savivaldybes, visi norintieji egzaminą galės laikyti internetu. Šiemet internetu egzaminą galės laikyti ir teisininkai bei teisės studentai, kurie iki šiol galėjo žinias pasitikrinti tik savivaldybėse. Laikantieji egzaminą internetu galės pretenduoti į akcijos rėmėjų įsteigtus prizus. Teisininkams ar teisės studentams prizą įsteigė advokatų kontora „Bernotas ir Dominas Glimstedt“, Lietuvos piliečiams – europarlamentaro Leonido Donskio biuras.

 

Išsamesnės informacijos apie Konstitucijos egzaminą galima rasti specialioje projektui skirtoje interneto svetainėje http://konstitucijosegzaminas.lrytas.lt.

 

Kviečiame dalyvauti.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}