Mokyklose uždraus mobiliuosius telefonus?

Sveikatos apsaugos ministerija susirūpino, kad mobiliojo ryšio telefonai kenkia moksleivių sveikatai, todėl mokykloms pasiūlė apriboti jų naudojimą. Kai kurios sostinės švietimo įstaigos jau atsižvelgė į specialistų įspėjimus.

Visoms savivaldybėms ministerijos išsiųstame rašte cituojamas Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros pranešimas: „Radijo dažnio elektromagnetiniai laukai gali padidinti riziką susirgti smegenų vėžiu ilgą laiką (30 minučių ir ilgiau per dieną) naudojantis mobiliuoju telefonu.“

 

Ministerija siūlo mokykloms papildyti vidaus taisykles ir per pamokas uždrausti naudotis mobiliojo ryšio telefonais. Iš moksleivio, pažeidusio šią nuostatą, telefonas būtų atimtas ir grąžintas tik tėvams. Specialistai primygtinai reikalauja, kad moksleiviai per pamokas ne tik nutildytų telefonų garsą, bet juos apskritai išjungtų.

 

Taip siūloma moksleiviams uždrausti mokyklos teritorijoje mobiliojo ryšio telefonais fotografuoti ir filmuoti.

 

Praktiniai patarimai

 

Pasaulio sveikatos organizacija siūlo laikytis kelių praktinių rekomendacijų: laukiant sujungimo, telefono nelaikyti prie pat ausies, pokalbiai turėtų būti kaip galima trumpesni, jei kalbate ilgiau kaip 10 min., reikėtų naudoti laisvų rankų įrangą.

 

Mobiliojo ryšio telefoną reikėtų laikyti įdėkle ar laikiklyje, esančiame nuo kūno ne mažesniu kaip 1,5 cm atstumu. Įdėkle ar laikiklyje negali būti metalo.

 

Taip pat rekomenduojama: jei telefonas nereikalingas, geriausia laikyti jį išjungtą ir pataria bendrauti trumposiomis žinutėmis.

 

{diena2}