Opozicijos lyderis A.Valinską apskundė generaliniam prokurorui

Bernardinai.lt

 

Seimo opozicijos lyderis, partijos „Tvarka ir teisingumas” frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai nusikalstamos Seimo pirmininko Arūno Valinsko veiklos slepiant padarytą nusikaltimą.

„Seimo vadovas viešai pripažino turįs dokumentus apie nusikalstamą vieno partiečio veiklą kito partijos nario atžvilgiu. Ar po tokio pasakymo turėtume manyti, kad A.Valinskas žino apie įvykdytą nusikaltimą, tačiau jį dėl kažkokių motyvų slepia? Kas jau kas, bet teisinį išsilavinimą turintis žmogus privalo žinoti, kad nepranešimas apie nusikaltimą taip pat užtraukia baudžiamąją atsakomybę”, – pareiškė V.Mazuronis.

 

Partijos išplatintame pranešime teigiama, kad šį A.Valinsko veiksmą galima vertinti ne tik kriminaliniu, bet ir moraliniu aspektu.

„Kiekvienas padorus pilietis neturėtų slėpti nusikaltimo, ką jau kalbėti apie tokio lygio pareigūną. Baudžiamojo kodekso 237 straipsnyje pasakyta, kad tas, kas slėpė nusikaltimą padariusį asmenį, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Kokį pilietiškumo pavyzdį visuomenei, galimai slėpdamas nusikaltimą, rodo Seimo vadovas?” – retoriškai klausė V.Mazuronis.

 

Opozicijos lyderio teigimu, jo prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galbūt padaryto nusikaltimo ir jo slėpimo penktadienį paštu išsiųstas į Generalinę prokuratūrą.

 

Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) partijos vadovas A.Valinskas ketvirtadienį žurnalistams pareiškė turįs medžiagos, patvirtinančios, kad kai kurie TPP frakcijos Seime nariai bandė šantažuoti frakciją grūmodami galimais ikiteisminiais tyrimais.

 

„Mūsų tikslas dirbti šiai valstybei sunkiu metu – ne privatizuojant ministerijų ir atsisakant tų metodų, kurie pastaruoju metu, deja, pradėjo vyrauti TPP frakcijoje. Galiu pasakyti tiek, kad mano stalčiuje yra kopijos medžiagos, kurią atnešė vienas frakcijos narys kaip pagrindą pradėti galimą ikiteisminį tyrimą dėl kito frakcijos nario.

 

Ir sako: „Mes turim tokių dokumentų, šis žmogus niekur neišeis”. Manau, kad mūsų toks žingsnis pasitraukiant iš žmonių tarpo, kurie taip veikė yra vienintelis teisingas. Mes norime dirbti, o ne šantažuoti savo frakcijos narius, kad būtų balsuojama vienaip arba kitaip”, – sakė A.Valinskas.

 

TPP vadovas neįvardijo konkrečių pavardžių, kas ir ką šantažavo. Neoficialiomis žiniomis, minėtą medžiagą Seimo pirmininkui perdavė TPP narys Seimo Operatyvinės veiklos kontrolės komisijos pirmininkas Aleksandras Sacharukas.

 

Šią savaitę valdančioji TPP frakcija Seime skilo į dvi. Iš jos pasitraukę 8 Seimo nariai įkūrė „Ąžuolo” frakciją.

 

Jos nariais tapo iki šiol TPP frakcijai priklausę Seimo pirmininkas ir TPP lyderis Arūnas Valinskas, jo žmona Inga Valinskienė, Antanas Nedzinskas, Dainius Budrys, Asta Baukutė, Vincas Babilius, Arūnė Stirblytė ir liberalcentristus palikęs Valdemaras Valkiūnas.

 

www.bernardinai.lt