13 būdų, kaip galima panaudoti medų

Ar žinote, kad medus tinka ne tik meduoliams kepti ar arbatai pasaldinti. Pateikiame 13 būdų, kaip galima panaudoti medų.

Užsidėkite ant lūpų. Iš medaus, migdolų aliejaus ir bičių vaško galima lengvai pasigaminti natūralų lūpų balzamą.

Valgykite su varškės sūriu. Nepamirškite tokio gardėsio dar pagardinti graikiškai riešutais. Viską gali trumpai pakepti orkaitėje.

 

Medaus drėkinamasis kremas. Iš medaus ir kvepiančių žolelių galima pasigaminti kūno losjoną. Pašildykite medų puode, kol jis taps skystas. Tuomet suberkite žoleles ir uždenkite. Taip medų su žolelėmis reikia palaikyti apie savaitę ir tuomet maišykite arbatinį šaukštelį šio medaus skysčio su kvapniųjų medžiagų neturinčiu losjonu.

 

Gerkite gėrimus. Visi žino, kad arbatos puodelyje medus – puikus vaistas skaudančiai gerklei. Tačiau medų galima dėti ir į kitus gėrimus. Medus gali puikiai pakeisti cukrų ir suteikti daugiau energijos.

 

Gaminkite salotas. Pabandykite pasigaminti vasariškas vaisių salotas su medumi. Sumaišykite melioną, nektarinus, baziliko lapelių ir 2 šaukštus medaus.

 

Pasidarykite kaukę. Medus yra natūrali medžiaga, turinti antibakterinių savybių. Iš medaus pasidaryti kaukę veidui labai paprasta. Tereikia medų sumaišyti su šiltu vandeniu.

 

Pagerinkite sportinę būseną. Pamirškite energetinius gėrimus ar šokoladukus prieš sportą. Šaukštas medaus prieš sportą padės pakelti atletinę ištvermę sveikiau.

 

Atsikratykite parazitų. Medaus, vandens ir acto mišinys padės atsikratyti nepageidaujamų daugiakojų įnamių.

 

Dezinfekuokite žaizdas. Pasirodo, medus gali būti naudojamas kaip antiseptikas. Medus gali būti naudojamas gydyti žaizdoms ir net nudegimams.

 

Atsikratykite pagirių. Pamirškite rytus su vandens pilnu buteliu, užsidėkite šiek tiek medaus ant skrudintos duonos ir įsidėkite jo šiek tiek į arbatą. Kadangi meduje yra fruktozės, tai padės iš organizmo išvalyti alkoholio liekanas.

 

Suminkštinkite sausas alkūnes. Jei kenčiate nuo niežtinčių ir išsausėjusių alkūnių, atgaivinkite jas įtrindami medumi. Palikite medų pusvalandžiui ir nuplaukite.

 

Pagydykite savo plaukus. Kai išsitrinksite galvą, plaukų galiukus patepkite medumi. Palaikykite kelias minutes ir nuplaukite.

 

Meskite svorį. Pamirškite cukrų ir vietoj jo naudokite medų.

 

{diena2}