Kaip atskirti originalą nuo klastotės?

Lietuvoje krizė, bet pasivaikščiojus gatvėse galime matyti, kad tautiečiai kraute apsikrovę vardiniais daiktais – rudenėjant dažna mergina apsisiaučia languotu „Burberry“ šalikėliu, būtiniausius daiktus susideda į „Louis Vuitton“ rankinę, o ant jos džinsų žavingai žybčioja „D&G“.

Dažnai akivaizdžiai matosi, kad daiktų vertė juokingai menka – medžiagos nekokybiškos, o ir modeliai nė iš tolo neprimena matytų vardinėse parduotuvėse ar ant podiumo.

 

Nesiimsime teisti žmonių, kurie renkasi pigias klastotes – tai kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau perkant tokį daiktą reikėtų suprasti, kad jo gamintojai bei pardavėjai dažnai nemoka jokių mokesčių valstybei ir sukuria nesąžiningą konkurenciją, tikėtina, kad darbo sąlygos, kuriomis buvo pagaminta prekė yra apgailėtinos, o darbuotojų atlyginimas neadekvatus ir, savaime suprantama, kad tai intelektinės nuosavybės vagystė.

 

Nepaisant visko, žmonės dažnai sąmoningai renkasi padirbtus gaminius, tačiau neretai pirkėjas būna apgautas ir už nemenką pinigų sumą gauna anaiptol ne originalią prekę. Kaip nuo to apsisaugoti ir į ką atkreipti dėmesį?

 

1. Internetiniuose mados namų puslapiuose paprastai būna nurodytos oficialios parduotuvės ar prekybos vietos. Pasitikrinkite. Jeigu turite galimybę pirkite tik jose ir toliau nė nebeskaitykite.

 

2. Patikimiausia pirkti vardinėje parduotuvėje, kurioje prekiaujama tik vieno gamintojo daiktais. Žinoma, kad originalią prekę galimą įsigyti ir perpardavinėtojų parduotuvėje ar iš kito žmogaus rankų, tačiau tuomet reikia būti itin dėmesingu.

 

3. Prieš pirkdami įsižiūrėkite į prekę oficialiame gamintojo puslapyje – atkreipkite dėmesį į siūlomas spalvas, išorinio bei vidinio logotipo dydį ir vietą, konkrečiam dizaineriui būdingas smulkmenas, tokias kaip dviguba siūlė, sagtelių forma, užtrauktukų spalva.

 

4. Kaina. Elementaru – originalus ir kokybiškas daiktas paprasčiausiai negali kainuoti labai pigiai.

 

5. Siūlės. Padirbtus gaminius lengviausiai atskirti pagal siūles, kaip taisyklė, jos būna nelygios, galbūt vietomis net nutrūksta, siūlų galai išsipešioję. Ypatingą dėmesį skirkite etikečių įsiuvimams – klastotėse jos dažniausiai įsiūtos negrabiai.

 

6. Serijos numeris. Itin aukštos kokybės gaminai, ypač rankinės, viduje turi spaudą nurodantį gamintoją bei serijos numerį. Klastotėse to įprastai nebūna.

 

7. Pakuotė. Originali prekė privalo būti originalioje pakuotėje – įprastai tai dėželė bei medžiaginis krepšys. Ant pastarojo neretai taip pat būna serijos numeris, kuris turi sutapti su gaminio.

 

8. Neįprastas svoris. Prastai išdirbta oda gan sunki, tuo tarpu dirbtinė oda pernelyg lengva. Padirbti papuošalai bei laikrodžiai dažniausiai būna įtartinai lengvi.

 

9. Sertifikatai. Dažna dizainerio prekė turi savo sertifikatą.

 

10. Sąžiningumas. Drąsiai paklauskite pardavėjo, ar galėsite atsiimti pinigus, jeigu paaiškės, kad prekė nėra originali. Sąžiningo prekeivio tokia sąlyga neturėtų gluminti. Jeigu jūsų daiktas ims „braškėti per siūles“ jau po poros mėnesių reikalaukite savo pinigų.

 

{alfa2}