Lietuvos rinktinė startavo sėkmingai

Europos čempionato A grupės rungtynėse Panevėžio arenoje Lietuvos rinktinė įveikė Didžiosios Britanijos komandą rezultatu 80:69.

Tiek Didžiosios Britanijos rinktinei, tiek lietuviams, taip buvo pirmoji kova šiame turnyre. Taip pat šiandien A grupėje ispanai 83:78 įveikė lenkus, o turkai sutriuškino portugalus.

 

Susitikimą geriau pradėjo britai, kurie pataikė du tolimus metimus iš eilės – 6:0. Mūsiškiai nesutriko ir atsakė spurtu 8:0, kuris leido pirmą kartą išsiveržti į priekį – 8:6. Didžiosios Britanijos komanda neketino paleisti varžovų į priekį ir sužaidus pusę kėlinio vėl pirmavo (12:10) bei privertė K. Kemzūrą prašyti pirmosios minutės pertraukėlės.

 

Po pasitarimo svečiai pridėjo dar du tikslius metimus ir pirmavo – 16:10. Nors šeimininkams ir nesisekė tiksliai atakuoti krepšio, tačiau priartėti pavyko (14:16), o paskutinę kėlinio sekundę pataikytas K. Lavrinovičiaus tritaškis išvedė Lietuvą į priekį – 19:18.

 

Antrajame ketvirtyje tolimų metimų šou surengė K. Lavrinovičius. Aukštaūgis pataikė du tritaškius iš eilės ir sužaidus 3 minutes lietuviai pirmavo – 27:22, o britai buvo priversti šaukti pirmąjį pasitarimą.

 

Po dar vieno D. Clarko tritaškio Didžiosios Britanijos rinktinė priartėjo (35:40), tačiau M. Kalnietis sėkmingai baigė ataką, o britų treneris gavo techninę pražangą, kurią taškais pavertė dvi baudas realizavęs R. Kaukėnas – 44:35. Dviženklis skirtumas tarp komandų pirmą kartą užfiksuotas likus minutei, kai Š. Jasikevičius pataikė tritaškį – 47:37. Sužaidus pusę mačo skirtumas liko nepakitęs – 49:39.

 

Po ilgosios pertraukos D. Songaila pelnė 2 taškus (51:39), tačiau Didžiosios Britanijos rinktinė atsakė spurtu 8:0 (47:51) ir sunerimusį K. Kemzūrą privertė šaukti skubų pasitarimą.

 

Po jo lietuviams žaidimas ir toliau nesisekė. Skubotas žaidimas lėmė netaiklius metimus ir apmaudžias klaidas, tiesa, varžovai puolime nežibėjo – 49:51. Užsitęsusią net 5 minučių tylą Lietuvos komandoje nutraukė kol kas vienintelis šiame ketvirtyje taškus rinkęs D. Songaila – 53:49. Pavojaus varpai šeimininkams pradėjo dar garsiau skambėti, kai J. Freelandas po ilgos pertraukos išvedė savo komandą į priekį – 55:54. Per likusį laiką skirtumas dar šiek tiek išaugo svečių naudai – 57:54.

 

Lemiamą ketvirtį dviem tiksliomis atakomis pradėję lietuviai pirmavo – 58:57. Sužaidus 3 minutes mūsiškiai buvo besivejančių vaidmenyje (60:61), bet S. Jasaitis pataikė iš toli, M. Petravičius pridėjo metimą iš po krepšio (65:61) ir Didžiosios Britanijos trenerių štabas paprašė minutės pertraukėlės.

 

Gavę pylos nuo savo trenerio svečiai nesugebėjo pagerinti žaidimo. M. Kalnietis pirmiausia pataikė iš toli, o netrukus tolimą metimą pridėjo R. Kaukėnas ir skirtumas Lietuvos rinktinės naudai išaugo iki 10 taškų – 73:63.

 

Per likusį laiką lietuviai išlaikė persvarą ir šventė pirmąją pergalę Europos čempionate.

 

{alfa2}