„Lietuvos ryto“ ekipa jau per pirmą mačą nutraukė „Žalgirio“ seriją

Alfa.lt

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) be pralaimėjimų žygiavo visą sezoną. Iki tol, kol prasidėjo svarbiausios sezono dvikovos – finalas. Čempionų titulą ginantis „Žalgiris“ trečiadienį namie 84:94 sulaukė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos dūrio. Šį sezoną visus titulus skinanti Rimo Kurtinaičio komanda LKL finalo serijoje iki 4 pergalių pirmauja 1-0. Iškovojusi pergalę išvykoje, „Lietuvos ryto“ komanda įgijo namų aikštės pranašumą. Kitos serijos rungtynės šeštadienį vyks Vilniuje.

„Rungtynės buvo sunkios. Trečiajame kėlinyje, kai jau atrodė mačas laimėtas, „Žalgiris“ susikaupė ir priartėjo prie mūsų. Kauniečiai dar kartą įrodė savo aukštą meistriškumą. Ši pergalė buvo svarbi, kadangi kitoje dvikovoje turėsime psichologinį pranašumą. Laimėjome, nes išlaikėme gersnią fizinę kondiciją. Norėčiau pasakyti daug gerų žodžių Gintarui Krapikui, kuris buvo puikiai išanalizavęs mūsų žaidimą“, – spaudos konferencijoje pasakojo „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis.

Chuckas Eidsonas vedė Vilniaus ekipą į priekį – jis surinko 30 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. „Žalgiriui“ 20 taškų pelnė Paulius Jankūnas, kuris taip pat atkovojo 8 kamuolius.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 20 taškų (7/10 dvitaškių, 1/5 tritaškių), Dainius Šalenga 19, Jonas Mačiulis 14 (1/5 tritaškių), Mantas Kalnietis 12, Tadas Klimavičius 9 (7 atk. kam.), Šarūnas Vasiliauskas 4, Žygimantas Janavičius 4, Eurelijus Žukauskas 2.

„Lietuvos rytas“: Chuckas Eidsonas 30 (11/13 baudų, 6 rez. perd., 5 kld.), Marijonas Petravičius 15, Artūras Jomantas 14 (3/9 dvitaškių), Mindaugas Lukauskis 10 (2/6 tritaškių), Steponas Babrauskas 9, Donatas Zavackas 8, Milko Bjelica 6, Michailas Anisimovas 2 (Evaldas Dainys).

„Sveikinu „Lietuvos ryto“ komandą ir trenerį Rimą Kurtinaitį su pelnyta pergale. Gaila, kad taip sunkiai iškovoję reguliariojo sezono nugalėtojo titulą, šiandien (trečiadienį, – Red.) mes jį atidavėme lengvai. Neturime vaistų prieš Ch. Eidosną… Neturime! Jis vienas iš komandos variklių ir pagrindinis pergalės kalvis. Nerandu priešnuodžių prieš pastarąjį. Galite kalti mane prie kryžiaus. Nėra laiko ilsėtis. Ryt surengsime treniruotę ir šeštadienį žaisime antrąsias rungtynės“, – pasakojo G. Krapikas.

Per trečią kėlinį „Lietuvos ryto“ krepšininkai pataikė 4 tritaškius ir tolimais metimais pelnė daugiau taškų nei „Žalgiris“ surinko per visą kėlinį.

Trečioje mačo atkarpoje žalgiriečių puolimas nuolat strigo ir tai suteikė Vilniaus komandai pranašumą. Kėlinį „Lietuvos ryto“ ekipa laimėjo 27:10 ir persvarą nuo 4 taškų padidino iki 21.

Po Artūro Jomanto dvitaškio ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto“ ekipos persvara šoktelėjo net iki 25 taškų – 80:55.

Patikėti pergale svečiams dar buvo per anksti. „Žalgiris“ skirtumą per kelias minutes sumažino iki 11 taškų (69:80), o likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutėms Dainius Šalenga tritaškiu priartino Kauno ekipą iki 10 taškų – 74:84.

Vis dėlto pavyti varžovų „Žalgiris“ nepajėgė ir pralaimėjo pirmą kartą šį sezoną po 24 pergalių šio sezono LKL čempionate iš eilės.

Šį sezoną „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo Lietuvos krepšinio federacijos taurę, Europos taurę ir SEB Baltijos krepšinio lygos pirmenybes.

Tam, kad pasiektų dar vieną tikslą ir po dvejų metų pertraukos pasidabintų LKL aukso žiedais, „Lietuvos ryto“ žaidėjams liko laimėti trejas rungtynes. Iš trijų artimiausių susitikimų du bus žaidžiami Vilniuje.