Slovėnai antrą kartą įveikė lietuvius

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiruošimo Europos čempionatui cikle patyrė dar vieną pralaimėjimą. Lietuviai Liublianoje 66:80 (12:26, 21:26, 13:10, 20:18) nusileido šeimininkams.

Rinktinės gretose mače buvo 11 krepšininkų, kadangi į Slovėnija neatvyko Mantas Kalnietis ir broliai Lavrinovičiai.

Mačą taikliu baudos metimu pradėjo buvęs žalgirietis Mirza Begičius (1:0). Po dviejų taiklių Erazemo Lorbeko baudos metimų slovėnai pirmavo jau 3:0.

Po dar keturių iš eilės slovėnų taškų šeimininkai pirmavo jau 7:0. Pirmuosius taškus lietuvių gretose baudos metimais pelnė Marijonas Petravičius – 2:7. Šeimininkai apsukų nemažino ir toliau ir po jų tritaškio rezultatas jau tapo 13:2 Slovėnijos naudai.

Po Simo Jasaičio tolimo metimo lietuvių deficitas siekė 8 taškus – 7:15. Sužaidus kėlinyje aštuonias minutes slovėnai pirmavo 22:10. Po prastai sužaisto pirmojo kėlinio slovėnai pirmavo 14 taškų – 12:26.

Antrojo kėlinio pradžioje po taiklaus Pauliaus Jankūno tritaškio rezultatas buvo 27:15 slovėnų naudai. Čia pat šeimininkai pelnė dar penkis taškus paeiliui ir skirtumas tarp komandų išaugo iki 17 taškų – 32:15. Šarūnas Jasikevičius gavo dar ir techninę pražangą, šeimininkai tuo pasinaudoję, skirtumą padidino iki 19 taškų – 36:17. Įpusėjus kėliniui lietuvius ir slovėnus skyrė 21 taškas – 20:41. Lietuviai ir toliau nieko negalėjo padaryti prieš slovėnus, o nuaidėjus antrojo kėlinio sirenai skirtumas siekė 19 taškų – 33:52.

Trečiojo kėlinio pradžioje po Tomo Delininkaičio tritaškio lietuviai priartėjo iki 38:54. Kėliniui įpusėjus lietuviai užsidirbo dar vieną techninę pražangą, sumetę baudos metimus slovėnai pirmavo rezultatu 56:40. Likus iki kėlinio pabaigos maždaug trims minutėms po Martyno Pociaus taiklaus baudos metimo skirtumas tarp rinktinių buvo 15 taškų – 43:58. Trečiojo kėlinio pabaigoje slovėnai pataikė iš toli ir po trijų kėlinių jie pirmavo 62:46.

Ketvirtąjį mačo kėlinį slovėnai pradėjo dar vienu tritaškiu – 65:46. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes Lietuva atsiliko nuo slovėnų rezultatu 50:69. Įpusėjus kėliniui po G. Jagodniko dvitaškio slovėnai pirmavo 75:54. Nuaidėjus sirenai, slovėnai šventė pelnytą pergalę – 80:66.