Laisvadienis Rugsėjo 1-ąją – tik darbdavio valia

Lygiai prieš metus inicijuota įstatymo pataisa, kuri leistų tėvams, turintiems vaikus iki 12 metų, Rugsėjo 1-ąją pasiimti apmokamą nedarbo dieną, nesulaukė nei Seimo, nei Vyriausybės palaikymo.

Pataisos autorei Agnei Zuokienei nusviro rankos, todėl tėvai, norintys palydėti vaikus į mokyklą pirmąją mokslo metų dieną turės viltis darbdavių supratingumo.

 

„Verdiktas labai aiškus. Visos grandys pasakė, kad Lietuvai tai nereikalinga, per brangu ir mes negalime sau to leisti“, – teigė A. Zuokienė.

 

Vienas iš argumentų, kodėl įstatymo pataisa buvo atmesta – tokios praktikos netaiko nei viena kita Europos šalis.

 

Įstatymo pataisai nepritariantys įsitikinę, kad užtenka Darbo kodekse įteisintų tėvadienių ir mamadienių, kuriais gali pasinaudoti tėvai (per mėnesį skiriama viena diena), tačiau įstatymas tokią teisę suteikia tik toms šeimoms, kuriose yra daugiau nei vienas vaikas.

 

Vienavaikės šeimos tokia privilegija pasinaudoti negali.

 

„Verslo grupės akcentavo, kad galima susitarti su darbdaviu ir be įstatymo pataisos. Bet būkime teisingi, tikrai ne visada galima susitarti. Viena – kai pasiprašoma išleisti iš darbo, kita – kai priklauso. Pasiprašius atsiranda nelygiavertis santykis su darbdaviu, kuris tikisi, kad darbuotojas atidirbs dešimteriopai“, – aiškino A. Zuokienė.

 

Seime būta pasiūlymų tėvams skirti bent pusę nedarbo dienos, tačiau ir šis pasiūlymas buvo atmestas ir neįteisintas.

 

{diena2}