Tebesitęsianti drama prie Kedžių namų

Prie Venckų namų Garliavoje budintys žmonės šiandien ryte neišleido Drąsiaus Kedžio dukros ir ją lydinčio senelio Vytauto Kedžio į susitikimą su mama. Apie 300 žmonių apsupo kiemą ir skanduodami „gėda pedofilams“ neleido V.Kedžiui išvažiuoti iš kiemo. Pagal ankstesnį teismo sprendimą mergaitė su mama turi matytis kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį  po kelias valandas.

 

Papildyta 9 val.: Namuose anūkę prižiūrinti Laima Kedienė teigė, kad mergaitė supranta, jog prie namų jau tris paras budintys žmonės kovoja dėl jos. Po to, kai minia neleido jos išvežti į susitikimą su motina, mergaitė į namus grįžo strykčiodama.

 

„Pažiūrėkite, mergaitė jaučiasi visai kitaip. Čia ji atsigauna, veidelis prašviesėja“, – tvirtino L.Kedienė.

Papildyta 8.30 val.: Susirinkusieji susikibę rankomis skanduoja: „Dieve gelbėk Lietuvos vaikus. Ačiū emigrantams. Gėda teisėjams, gėda prokurorams, gėda Seimui, gėda Prezidentei.“ Po skanduočių pasigirdo giesmė „Lietuva brangi“.

Drąsiaus Kedžio tėvas Vytautas Kedys, išvydęs tokį žmonių palaikymą, teigė esąs jiems dėkingas ir nebetvardė akyse ašarų.

„Prokurorai suėdė visą mano gyvenimą ir mano šeimą. Jau nebenoriu gyventi“, – kalbėjo vyras.

 

Susirinkusieji pasiryžę neišleisti V.Kedžio automobilio iš kiemo. Jis mergaitę turi nuvežti į Chemijos prospekte esantį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatą, kur vyksta mergaitės susitikimai su motina.
Žmonių minia prie Kedžių ir Venckų namų Garliavoje ėmė gausėti jau nuo paryčių. Apie 8 val. jų gretose jau buvo apie trys šimtai žmonių.

 

„Jeigu išleis žmonės iš kiemo, vešiu atiduoti anūkėlę“, – verkdamas kalbėjo V.Kedys, matydamas už savo kiemo tvoros susibūrusią didžiulę minią žmonių.

 

Apie 8.26 val. mergaitę iš namų išvedė seneliai. Jie susėdo į automobilį, tačiau iš kiemo taip ir nepajudėjo.
V.Kedžio automobiliui artėjant vartų link, kitoje jų pusėje stovėję žmonės atsiklaupė ant kelių. Lemtingu momentu jie ėmė kalbėti maldas.

 

Išlipusi iš automobilio mergaitė pasakė nenorinti vykti pas mamą. Matydami, kad pro susirinkusiuosius prasibrauti nepavyks, seneliai parvedė mergaitę atgal į namus.

„Mes laimėjom. Tiesa laimės“, – pasigirdo skanduojančios minios žodžiai.

 

Pasigirdus kalboms esą aplink namus sukinėjasi keli teisėsaugininkų automobiliai, žmonės puolė gyva grandine juosti Kedžių ir Venckų namus.

„Apsaugokime, kad mūsų neužpultų iš pasalų. Nesiskirstykime, neretinkime gretų, nes tuomet bus tik blogiau“, – pasigirdo komandos žmonių būryje. Minioje matyti iškeltas plakatas „Prienai”, bylojantis, kad čia atvyko žmonės ir iš kitų miestų.

 

„Kauno diena“ jau rašė, kad šį pirmadienį susitikusi su mama Laimute Stankūnaite mergaitė į savo globėjos Neringos Venckienės namus nebegrįš, nes globėjai bus įteiktas Kėdainių teismo sprendimas, įpareigojantis šešiametę D.Kedžio dukrą grąžinti motinai.

 

Šis sprendimas mergaitės laikinai globėjai galėjo būti įteiktas jau penktadienio vakarą, tačiau prie Kedžių ir Venckų namų susirinkę žmonės nepraleido jo įteikti atvykusio antstolio.

 

Išnagrinėjusi teismo nutartį, N.Venckienė žada ją skųsti Panevėžio apygardos teismui. Tačiau mergaitę, iki skundas bus neišnagrinėtas ir visos apskundimo procedūros nebaigtos, turėtų auginti L.Stankūnaitė.
N.Venckienė norėjo vykti į ligoninę dėl itin suprastėjusios sveikatos, tačiau šiuo metu gydosi namuose.

 

Nuotraukas iš įvykio vietos galite pamatyti čia:

{diena2}