Lietuvos krepšinio rinktinė pralaimėjo slovėnams

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškų rungtynių ciklą pradėjo pralaimėjimu. Naujutėlėje Klaipėdos „Švyturio arenoje“ Kęstučio Kemzūros auklėtiniai nusileido slovėnams 70:72 (20:17, 18:18, 17:14, 15:23).

Lietuviai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau ketvirtajame kėlinyje slovėnai persvėrė rezultatą. Pergalę svečiams išplėšė fantastiškas Jaka Lakovičiaus metimas su pražanga likus 2,9 sek. Per likusį laiką lietuviai atakos nesurezgė.

 

„Akivaizdu, kad dar nesame susižaidę. Nematau nieko blogo pralaimėjime. Galbūt jis tik paskatins mus dirbti dar daugiau“, – po rungtynių kalbėjo Darjušas Lavrinovičius.

 

Jis buvo rezultatyviausias Lietuvos komandoje – 14 taškų. Darius Songaila surinko 10, Mantas Kalnietis 9, Rimantas Kaukėnas, Robertas Javtokas ir Martynas Pocius po 7.

 

Slovėnams daugiausia taškų pelnė gynėjų tandemas. Goranas Dragičius pelnė 20, J.Lakovičius – 19 taškų.

 

„Buvo gerų momentų, žaidėme tikrai neblogai. Žinoma, kartais trūko šalto proto, tinkamesnių sprendimų vienai ar kitai situacijai. Jei žiūrėsime į statistiką, tai pražudė klaidos, kadangi žaidžiant su slovėnais 23 klaidos yra tikrai per daug. Tačiau šiame etape naivu tikėtis, kad jų bus mažai“, – po rungtynių kalbėjo K.Kemzūra.

 

Kaip vieną iš labiausiai taisytinų dalykų K.Kemzūra išskyrė kovą dėl atšokusių kamuolių. Slovėnai vien po lietuvių krepšiu atkovojo 13 kamuolių (lietuviai – 5).

 

„Supraskite mane, pralaimėti, kai tave palaiko tiek sirgalių, nemalonu. Galbūt šis pralaimėjimas padės pajusti realybę. Dirbsime ir taisysime klaidas. Geriausia reabilitacija – treniruotės“, – sakė rinktinės strategas.

 

Šeštadienį po draugiškų rungtynių su Čekija, taip pat vyksiančių Klaipėdoje, K.Kemzūra paskelbs, kurie trys krepšininkai paliks Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą.

 

Į kontrolines rungtynes užsienyje K.Kemzūra ketina vežtis 14 žaidėjų. Rugpjūčio 10 dieną Lietuvos rinktinė Maskvoje žais su rusais, rugpjūčio 13 dieną Madride – su ispanais.

 

Šiuo metu stovykloje treniruojasi 17 krepšininkų: Šarūnas Jasikevičius, Martynas Gecevičius, Jonas Valančiūnas, Paulius Jankūnas, Marijonas Petravičius, Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Donatas Motiejūnas, Renaldas Seibutis, Martynas Pocius, Mindaugas Lukauskis, Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai, Darius Songaila ir Robertas Javtokas.

 

Kaip žinia, kiek anksčiau trenerių sprendimu stovyklą paliko Artūras Jomantas, Mindaugas Kuzminskas ir Deividas Gailius.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}