Savaitgalį numatomi vasariškai šilti orai

Ateinančiomis paromis trumpos liūtys ir perkūnija pasirodys jau rečiau, orai išliks vasariškai šilti. Oro temperatūra savaitgalio dienomis daug kur kils per 25 laipsnius šilumos.

Įkyrus žemo slėgio laukas beveik visą savaitę stoviniavo šalia Lietuvos, dėl to bene kiekvieną dieną pasirodė lietus ir perkūnija. Daugiausia, tai buvo trumpos ir smarkios liūtys, kai kada per daugelį rajonų nuvilnijo net keletą kartų per dieną. Vietomis palijo gausiai. Pasitaikė ir škvalo, ir krušos.

 

Artėjant savaitgaliui ciklonas pagaliau pasitraukė į rytus, slėgis trumpam pakilo. Tiesa, iš vakarų artėja kitas atmosferos frontas, kuris šalį pasieks naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Kadangi frontas šalį kirs naktį, dėl mažesnių oro temperatūros skirtumų liūtys ir perkūnijos turėtų būti silpnesnės.

 

Šiandien, penktadienį, trumpas lietus pasirodys tik vietomis, daugiausia šiaurės rytinėje šalies dalyje. Lietų gali lydėti perkūnija. Pūs silpnas pietų vėjas. Oro temperatūra dieną kils iki 24-29 laipsnių karščio.

 

Šeštadienio naktį daugiausia vakariniuose rajonuose trumpai palis, griaudės perkūnija. Dieną trumpi lietūs su perkūnija daugiausia pasirodys rytiniuose šalies rajonuose. Vėjas pasisuks iš vakarų, taps gūsingas. Oro temperatūra tvankią naktį kris iki 13-18, dieną kils 20-25, rytiniuose rajonuose iki 28 laipsnių šilumos.

 

Sekmadienį švenčiama 7 brolių miegančių diena nuo seno siejama su likusios vasaros orais. Sakoma, kokie orai bus šią dieną, tokie jie laikysis ir ateinančias 7 savaites. Panašu, kad šiemet orai bus vasariški, tik vietomis trumpai su perkūnija palis. Oro temperatūra sekmadienio naktį numatoma 10-15, aukščiausia dieną iki 25-30 laipsnių karščio.

 

Ateinančios savaitės pradžioje vėl sugrįš lietūs ir perkūnijos, orai truputį atvės. Kitos savaitės viduryje iš pietų Europos vėl grasins, smarkiu lietumi nešinas, ciklonas.

 

Šaltinis: orai.lt