Prostitutę iš Mažeikių nužudęs Tomas Grikainis teisme nusiplovė recidyvisto etiketę ir už grotų sėdės trumpiau

Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) pakeitė Šiaulių apygardos teismo nuosprendį, pagal kurį 26 metų T. Grikainis buvo pripažintas pavojingu recidyvistu ir už žmogžudystę nuteistas kalėti net 17 metų.

Savo kūną pardavinėjusios merginos nužudymo bylą iš naujo išnagrinėjusi LApT teisėjų kolegija ketvirtadienį paskelbė, kad žudiką iš Mažeikių pirmosios instancijos teismas nepagrįstai pripažino pavojingu recidyvistu ir nubaudė per griežtai.

 

17 metų laisvės atėmimo bausmė T. Grikainiui sutrumpinta iki 15 metų.

 

Šiaulių apygardos teismo nuosprendžio dalį, pagal kurią visi ankstesni kriminaliniai T. Grikainio „nuopelnai“ įvertinti recidyvisto titulu, LApT teisėjai apskritai panaikino kaip nepagrįstą ir neteisėtą.

 

„Teismas padarė klaidą“, – kolegijos vadovė Violeta Ražinskaitė paaiškino, kad neturėjo būti vertinti nei tie teistumai, kuriuos T. Grikainis „užsidirbo“ būdamas nepilnametis, nei nuosprendis dėl nusikaltimo prieš kitą jo užpultą moterį, mat pastarasis plėšimas buvo įvykdytas vėliau nei žmogžudystė Mažeikiuose.

 

Vakar priimtas LApT verdiktas įsiteisėjo iškart, tačiau dar gali būti per tris mėnesius kasacine tvarka skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Apeliaciniam teismui ketvirtadienį skelbiant pakeistąjį nuosprendį, nei nuteistasis, nei jo advokatas nedalyvavo, jiems dokumentai bus išsiųsti paštu.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}