Sunku keltis ryte?

Kam gi nežinoma rytinė frazė, nuspaudus žadintuvą: „Dar penkias minutes pagulėsiu“. Tuomet svajoji, kaip būtų gera į darbą keltis dešimtą valandą ryto.

Nebūtų alpėjimo ir bandymų akis praplėšti jėga. Deja, daugelis kito pasirinkimo neturime ir dejavimas tikrai mums nepadeda. Tačiau pasirodo egzistuoja tam tikri pratimai, kuriais pasinaudojus padėsite sau išsikrapštyti iš lovos.

 

Skirtingos melodijos. Pripažinkime, kad nuskambėjus žadintuvui iškarto išlipti iš lovos gali ne kiekvienas. Todėl, jei reikia keltis septintą valandą, užsistatykite bent tris žadintuvus, skirtingomis melodijomis. Vienas tegul nuskamba maždaug 10 minučių prieš septynias, kitas lygiai 7, o trečias praslinkus penkioms minutėms.

 

Stiklinė vandens. Nuskambėjus žadintuvui, jūsų mintys jau pradeda busti, tačiau vidiniai organai dar miega. Todėl vos pasigirdus čirškiančiam signalui patartina išgerti stiklinę vandens ir taip pažadinti kūną. Jei išgėrus pirmą rytinės kavos puodelį vis dar jaučiatės apsnūdęs, padėti gali delnų ir pėdų trynimas.

 

Pasirąžykite. Prabudus ryte apsiverskite ant nugaros ir iš visų jėgų pasirąžykite, o po to atsipalaiduokite. Kad ir kaip keistai skambėtų, pasirodo puikiai budina ausų masažas ar net stiprus akių užmerkimas ir atmerkimas.

 

Neprisivalgykite. Na kam gi nepasitaiko, kai tik atsigulus skrandis pradeda reikalauti maisto. Vartaisi nuo vieno šono ant kito, bet per sklindančius iš pilvo garsus apie miegą galima pamiršti. Atsitikus tokiai bėdai, nepulkite pjaustyti rūkytos dešros, kumpio ar kažko panašaus. Tokiu atveju labiau padės avižų dribsniai, kurie ne tik numalšins prieš miegą netikėtai atsiradusį alkio jausmą, bet ir padės užsnūsti, nes juose yra melatonino. Taip pat naudingi bananai, medus, šiltas pienas. Tai leis jums ramiai miegoti ir ryte jaustis pailsėjus.

 

Venkite alkoholio, tabako ir kofeino. Bent 4 ar 6 valandas prieš miegą pasistenkite susilaikyti nuo šių produktų vartojimo. Dauguma žmonių mano, kad alkoholis padeda užmigti. Iš dalies tai tiesa, nes jis pagreitina užmigimo procesą, tačiau miegas nebūna pilnavertis, o rytais mes nesijaučiame pailsėję.

 

{alfa2}