Ar žinote, koks jūsų plaukų tipas?

Plaukų tipą lemia ir etniniai skirtumai. Skandinavai – blondinai plonais plaukais. Artimųjų Rytų gyventojų šukuosenos kietos, nepaslankios. Kinų ir japonų plaukai – tiesūs, stori, tamsūs. O afrikiečių ne tik tamsūs, labai tankūs, nepaslankūs, bet ir smarkiai garbanoti. Genetika diktuoja savo.

 

Plaukus galima suskirstyti į tris kategorijas: plonus, vidutinio storio bei šiurkščius, nepaslankius. Nuo to priklauso jų priežiūra, atitinkamų priemonių pasirinkimas ir naudojimas.

 

Jei plaukai itin garbanoti, naudokite intensyvaus poveikio drėkinamąsias priemones. Geriausia – kaukes ir nenuplaunamą kondicionierių. Stenkitės palaikyti jų elastingumą ir drėgmę, nes šio tipo plaukai ypač linkę sausėti, greitai susivelia. Šukuokitės su retomis šukomis.

 

Neskalaujamas kondicionierius purškiamas ant išplautų drėgnų plaukų. Jis tinka ir storiems, nepaslankiems, sausiems plaukams. Tik nepersistenkite purkšdami, nes per didelis kiekis apsunkins šukuoseną.

 

Plaukų tipai skirstomi pagal natūralią jų būseną, bet daug ką lemia ir ilgalaikis cheminis sušukavimas, nuolatinis dažymas, dažnas šukuosenų formavimas.

 

Yra penki plaukų tipai.

 

Sausi plaukai. Jie matiniai, neblizga, nepaslankūs. Stori nuo šaknų jie augdami plonėja ir ties galais šakojasi. Drėgnus juos sunku iššukuoti, ties galiukai veliasi. Kaip jiems padėti? Naudokite maitinamąjį šampūną ir purškiamąjį nenuplaunamą kondicionierių.

 

Normalūs plaukai. Nedažyti, chemiškai nesušukuoti, natūraliai žvilga, drėgni lengvai iššukuojami.

 

Riebūs plaukai. Jie nutysę, sunkūs, tiesūs. Turite juos trinkti kasdien, nes per kelias valandas susiriebaluoja, sulimpa ir tokios „šukuosenos“ neįmanoma sutvarkyti. Išeitis? Trinkite galvą su švelniais šampūnais – šukuosena bus puresnė. Keiskite mitybą – galbūt valgote pernelyg daug riebaus maisto ir pieno produktų. Dar siūlyčiau lengvą cheminį sušukavimą – jis gerokai nusausins plaukus ir jie mažiau riebaluosis.

 

Mišrūs plaukai. Tai dažniausias tipas: prie šaknų riebūs, augdami jie išsausėja, o galiukai net lūžinėja. Tai gali būti prigimtinė tokio tipo priežastis, o gal juos sugadino dažymas, saulė, cheminis sušukavimas, dažnas feno naudojimas. Kaip padėti? Galvą trinkite tik su švelniais šampūnais. Baigiant trinkti ant plaukų galiukų užtepkite balzamo arba kaukės. Niekada to netepkite ant šaknų. Palaikę kelias minutes – išskalaukite.

 

Dažyti ir chemiškai sušukuoti plaukai. Jiems būtini kokybiški šampūnai, kondicionieriai ir kaukės, kurios turėtų atitikti chemiškai pažeistų ar dažytų plaukų tipą. Tuomet ilgiau išlaikysite dažytą plaukų spalvą.

 

Šaltinis: lsveikata.lt