Ugniagesiai įspėja: Lietuvoje siaus vėjas ir smarkiai lis

Sinoptikų duomenimis šiandien šalies centriniuose, šiauriniuose ir pietiniuose rajonuose numatomi smarkūs lietūs ir škvalas. Liūtys taip pat prognozuojamos pavakary ir rytinėje Lietuvos dalyje.

Škvalo metu vėjo gūsiai gali siekti 15–20 metrų per sekundę, kai kur, rytiniuose rajonuose jis gali sustiprėti iki 24 metrų per sekundę. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja gyventojus būti atsargiems ir rekomenduoja, kaip elgtis esant tokiai situacijai.

Pučiant stipriam vėjui, gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos. Būtina perspėti darbuotojus apie artėjantį pavojingą hidrometeorologinį reiškinį ir informuoti, kokie darbai turi būti nutraukti. 

 

Be to pučiant stipriam vėjui, sustabdykite krovos darbus su kranais ir kituose objektuose, nedirbkite su atvira ugnimi.

 

Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite. Nestovėkite po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatykite automobilių po medžiais. Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes jie gali sukelti pavojų Jūsų gyvybei. Namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

 

Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu Jūs vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, langines, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

 

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai ar mažamečiai vaikai, šiuo metu leidžiantys laiką be tėvų.

 

Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems arba informuokite kaimynus, kad nelaimės atveju jie gali skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

 

{parasas}