Patarimai, kaip nebrangiai ir originaliai atnaujinti būsto sienas

Jeigu šiuo metu negalite švaistytis pinigais, tačiau atnaujinti būsto sienas – žūt būt reikia, jums greičiausiai kilo klausimas – kaip būtų galima tą padaryti pigiau?

Kiekvienas mūsų nori gyventi patogiuose, jaukiuose ir dailiuose namuose, tačiau bėda, kad dekoruoti būstą gali atsieiti pernelyg brangiai – daug brangiau, nei galėtumėte sau leisti. Todėl pateikiame keletą patarimų, kaip galima atsinaujinti, tam neišleidžiant didelės pinigų sumos.

 

1. Jeigu parduotuvėje aptikote idealiai gražius, bet gana brangius tapetus, vietoj to, kad išklijuotumėte jais visą kambarį, galite įsigyti vos vieną ruloną ir ištapetuoti juo tik vieną iš keturių sienų, tokiu būdu paversdami pastarąją išskirtiniu akcentu. Kitas geras būdas sutaupyti – kambarį tapetuoti horizontaliai ir tik iki pusės. Tai gali atrodyti efektingai ir neįprastai, ypač, jeigu tapeto raštas yra originalus.

 

2. Dažyti sienas visada bus pigiau, nei jas tapetuoti (nebent naudotumėte pačius pigiausius tapetus, kurie taip smarkiai prilimpa prie sienų, kad po kelerių metų juos nukrapštyti būna labai sunku). Taigi, jeigu jūsų būsto sienos yra lygios, galite jas dažyti voleliu, bet jeigu jos – gruoblėtos, tuomet tekstūruoti dažai yra tai, ko jums reikia. Tiesa, pastarieji – gana brangūs, tačiau yra greitas, efektyvus ir pigus būdas tai išspręsti: į dažus įdėkite saują ar dvi smėlio ir kaip reikiant išmaišykite – štai ir viskas. Tačiau nenaudokite per daug stambių smilčių, nes prisiliesti prie tokios sienos nebus malonu.

 

3. Gana didelio formato vienspalvis limpantis popierius taip pat gali būti nebloga sienų atnaujinimo idėja, šįkart – vaikų kambariui. Pavyzdžiui, baltas kambario sienas galima dekoruoti juodų lipdukų pagalba ir sukurti kažką panašaus į šachmatų lentą (arba „Grand Prix“ formulių lenktynių vėliavą).

 

4. Jeigu norite kambario sienas nudažyti konkrečiu atspalviu, mažai besiskiriančiu nuo jau esančio, parduotuvėse be abejo rasite jums tinkamų dažų – tačiau nepigiai. Žymiai taupesnis variantas būtų nusipirkti didelę skardinę baltos emulsijos ir ją sumaišyti su dažų likučiais, dūlančiais nuo paskutinio karto, kai dažėte kambarį. Po truputį pildami likučius maišykite juos mediniu šaukštu, kol gausite tą vienintelį, jums tinkantį, atspalvį.

Tiesa, šiuo atveju svarbu būti tikram, kad spalvos, kurią išgavote, užteks visam kambariui perdažyti, nes papildomai pasidaryti lygiai tokią pačią gali nepavykti. Jeigu jūs nors kiek abejojate, nudažę tris kambario sienas sustokite ir įsitikinkite, kad likusių dažų jums užteks. O jeigu ne – likusiai sienai išdažyti pasirinkite visai kitokią, kontrastingą spalvą. Tuo tarpu dažų pertekliaus atveju supilkite tai, kas liko, į skardines (pavyzdžiui – nuo kavos), kad prireikus galėtumėte dažus panaudoti vėliau.

 

5. Puikus būdas pabodusiam kambariui suteikti spalvų ir žavesio – apkabinėti jo sienas paveikslėliais. Tiesa, tai irgi gali būti brangu. Įvairios atvirutės ar gimtadienių sveikinimai dažniausiai būna gražūs ir originalūs, tad kodėl keleto jų neįrėminus paprastais rėmeliais, o pastarųjų – neapklijavus dovanų vyniojimo popieriaus likučiais? Būtų ir gražu, ir nebrangu. Be to, įvairių nemokamų atvirukų galima rasti kino teatruose ar kavinėse. Pasitarnauti gali ir įvairių muzikos grupių plakatai.

 

6. Jeigu norite pagyvinti kambarį, jo akcentams rinkitės šviesias, ryškias spalvas. Nebrangūs pagalvėlių apvalkalai, užtiesalai, nuspalvinti paveikslų rėmeliai ar gėlių vazonai – visa tai prideda jaukumo. Kartais kažkas visiškai paprasto – kaip kad naujas lempos gaubtas ar kilimėlis – gali atnaujinti kambario vaizdą. Pabandykite nusipirkti porą gražių, šviesios spalvos dirbtinių gėlių, kurios puikiai derėtų prie paprastos, vienspalvės sienos ar jaukesniu paverstų tamsų kambario kampą, kuriame tikros gėlės nė negalėtų augti.

 

Taigi, tai – tik keletas patarimų, tačiau išvada peršasi viena – jeigu tik turite noro, namams suteikti naują veidą galite visai nesunkiai.

 

{alfa2}