Nesurinkti ekskrementai – atsakomybės, konteinerių trūkumo ar savivaldybių abejingumo pasekmė?

Baigėsi visą savaitę Lietuvoje vykusi informacinė akcija „SURINK 2011“, kurios metu šunis auginantys Lietuvos miestų gyventojai buvo skatinami surinkti savo augintinių išmatas.

Akcija susilaukė nemažai palaikymo ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose Lietuvos miesteliuose. Ypatingai akciją palaikė mažamečius vaikus auginantys tėvai, tvirtinantys, kad šunų šeimininkai mėgsta šunis vedžioti vaikų žaidimo aikštelėse.

 

Akcijos organizatoriai sulaukė daugybės laiškų ir skambučių iš akcijos dalyvių įvairiuose Lietuvos kampeliuose su klausimais bei pasiūlymais rengiant kitas akcijas. Renkantys savo šunų ekskrementus arba norintys tai daryti įvardijo specialių konteinerių trūkumą daugiabučių rajonuose bei parkuose.

 

Mažesnių miestelių gyventojai skundėsi savivaldybių abejingumu ir nenoru veikti. Iš Molėtų skambinęs vyras pasakojo, kad panašios akcijos miestelyje vyksta ne savivaldybių, o gyventojų iniciatyva. Šių metų kovą molėtiškės mamos kiekvieną keturkojo paliktą ekskrementų krūvelę pažymėjo spalvotais dažais, tokiu būdu atkreipdamos visuomenės dėmesį į nesurinktus ekskrementus. Verta paminėti, kad Molėtų mieste nėra nei vieno įrengto specialiai šunų ekskrementams skirto konteinerio.

 

„SOS gyvūnai“ surengtos informacinės akcijos tikslas yra priminti šunų šeimininkams, kad ekskrementų rinkimas yra atsakingo gyvūnų auginimo dalis.  Savaitę truksiančią akciją „SURINK 2011“ planuojama surengti ir kitais metais ankstyvą pavasarį, kad šunų išmatų rinkimas taptų įpročiu.

 

„SOS gyvūnai“ dėkoja visiems prisijungusiems akcijos dalyviams.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}