E. Sašenko iškovojo Lietuvai vietą „Eurovizijos“ finale

Evelina SašenkoAntradienį, 22 val. prasidėjo „Eurovizijos“ dainų konkursas. Pirmajame pusfinalyje dėl dešimties kelialapių į finalą su dar aštuoniolika dalyvių varžėsi ir Lietuvos atstovė Evelina Sašenko. Ji publikos simpatijas bandė pelnyti romantiška balade „C’est ma vie“.

Kaip ir praėjusiais metais rezultatas priklausė ir nuo komisijos, kuri remdamasi pirmadienio vakarą vykusios renginio generalinės repeticijos įrašu pasirodymus vertino jau vidurdienį.

 

Kiekvienoje šalyje esančių penkių muzikos profesionalų balai bus sumuojami su eterio metu gautais žiūrovų balsais, taip gaunami bendras tos šalies skiriamas vertinimas.

 

Pirmajame pusfinalyje dalyvaujančios šalys taip pat galėjo baluoti už pasirodymus, tačiau ne daugiau kaip 20 kartų iš vieno telefono numerio ir ne už tą šalį, iš kurios teritorijos balsuojama.

 

Šiais metais iš viso dalyvauja 43 šalys, iš kurių tik penkios jau buvo užsitikrinę vietas finale. Iš kiekvieno pusfinalio į finalą pateks dar po dešimt dalyvių.

 

Pirmajame pusfinalyje pasirodė: Lenkija, Albanija, Norvegija, Armėnija, Turkija, Graikija, Serbija, Lietuva, Rusija, Gruzija, Malta, Kroatija, Islandija, San Marinas, Vengrija, Portugalija, Suomija, Šveicarija ir Azerbaidžanas.

 

Lietuva pasirodė septyniolikta. Evelinos Sašenko balse jaudulio nesigirdėjo. „Evelina padarė viską, ką galėjo“, – sakė D. Užkurtaitis.

 

Susumavus visų pusfinalyje balsavusių šalių balus paaiškėjo dešimt laimingųjų. Į finalą kartu su Lietuva pateko Serbija, Graikija, Azerbaidžanas, Gruzija, Šveicarija, Vengrija, Suomija, Rusija ir Islandija.

 

{balsas2}