Vyrai būna ištikimi iki vaikui gimstant

Vis dažniau tvirtinama, kad žmonės – poligamiški sutvėrimai, todėl tiesiog nesutverti gyventi santuokoje su vienu partneriu.

O televizorių ekranuose vis dažniau pasirodo žvaigždės, politikai, sportininkai ne su savo žmonomis, o su savo draugėmis. Iš visų pusių trimituojama, kad ir gyvūnijos pasaulyje nėra visiškai monogamiškų porų. Tai ko norėti iš žmonių. Ypač tuo įsitikinę vyrai, norintys pateisinti savo neištikimybę.

 

Žmonės pagal savo prigimtį – monogamiški

 

Аmerikiečių tyrėjai nusprendė išsklaidyti šį mitą, todėl atliko tyrimą ir įrodė, kad tiek moterys, tiek vyrai pagal savo prigimtį yra monogamiški.

 

Tiesa, ne visam laikui. Kai vyras įsimyli moterį, jis tampa monogamiškas tuo laikotarpiu, kol ją myli. Nes tuo periodu jis priklauso tik jai ir labiausiai yra nusiteikęs vaiko gimimui, t.y. giminės pratęsimui.

 

Mokslininkai nustatė, kad ši vyrų būsena instinktyvi, paveldėta iš protėvių, kurie likdavo su savo patele tol, kol gimsta ir paauga vaikai.

 

Artimi santykiai ne visada baigiasi vaiko gimimu

 

Tačiau dabar, žinia, draugystė su moterimi ir intymūs santykiai su ja ne visada baigiasi vaiko gimimu. Todėl gana dažnai būna taip, kad jauni žmonės po to, kai praeina įsimylėjimo periodą, instinktyviai pradeda ieškoti kitų partnerių, su kuriais norėtų susilaukti palikuonių.

 

Nors neretai tokias paieškas stabdo socialinės ir moralinės normos, priimtos visuomenėje. Nepaisant to, mokslininkai išsiaiškino, kad ne vienas vyras gali būti neištikimas žmonai po to, kai gimsta vaikas. O taip atsitinka dėl to, kad sumažėja moters dėmesys vyrui ir visas rūpestis skiriamas mažyliui.

 

{alfa2}