Beveik pusė šalies gyventojų pasisako už kasos aparatus turguje

Beveik pusė – 45 proc. – Lietuvos gyventojų mano, kad turgaus prekeiviai turėtų naudoti kasos aparatus.

Tuo tarpu 38 proc. įsitikinę, kad kasos aparatų iš viso nereikia.

Tai parodė BNS užsakymu tyrimų bendrovės „Rait“ atlikta apklausa.

19 proc. mano, kad kasos aparatus turėtų naudoti visi prekiaujantys uždarose turgavietėse, 17 proc. – visi prekiaujantys uždarose turgavietėse, išskyrus prekeivius savo pagaminta produkcija, ir kas dešimtas (9 proc.) – visi, prekiaujantys maisto produktais uždarose turgavietėse.

 

17 proc. respondentų neišreiškė savo nuomonės šiuo klausimu.

 

Kad kasos aparatus turėtų naudoti visi prekiaujantieji uždarose turgavietėse, dažniau mano respondentai su aukštuoju išsilavinimu (27,2 proc.).

 

Jaunimas (15-24 m.) ir asmenys, gyvenantys didmiesčiuose, dažniau laikosi nuomonės, kad kasos aparatus turėtų naudoti visi prekiaujantieji maisto produktais – atitinkamai 14,3 proc. ir 12,2 procento.

 

Vidutinio amžiaus žmonės (35-44 metai) bei kaimo gyventojai dažniau galvoja, kad kasos aparatus turėtų naudoti visi prekiaujantieji uždarose turgavietėse, išskyrus prekiaujančius savo pagaminta produkcija, – atitinkamai 23,9 proc. ir 22,4 procento.

 

Tuo tarpu kad kasos aparatų iš viso nereikia, dažniausiai mano žemiausias pajamas (iki 600 litų vienam šeimos nariui per mėnesį) gaunantys žmonės – 45,7 procento.

„Rait“ kovo 4-13 dienomis apklausė 1020 šalies gyventojų nuo 15 iki 74 metų.

 

{diena2}