Prekybos centruose brangsta maisto produktai

Pardavėjai pastarąjį mėnesį perrašė duonos ir pieno produktų kainas į pirkėjams nepalankią pusę. Tiesa, prekybininkai mėgins vilioti pingančiomis daržovėmis.

Brangsta kone visi pagrindiniai maisto produktai: nuo pieno ar duonos iki žuvies, aliejaus, cukraus. Per pastaruosius mėnesius atpigo nebent vaisiai ar uogos, tačiau tik simboliškai.

Pigiausias cukrus 20 centų iki 3,49 lito pabrango prekybos tinkle „Iki“, 10 centų – iki 3,39 lito pakilo jo kaina „Norfos“ parduotuvėse.

 

Kovą mažmeninės prekybos tinkle „Maxima“ 5 proc. pabrango dalis pieno produktų, 10 proc. – dalis duonos ir jos gaminių asortimento.

 

„Taip nutiko dėl brangstančių žaliavų ir kylančios produktų gamybos savikainos. Beje, dėl didesnės pašarų kainos jau 10 proc. daugiau tenka mokėti ir už šviežią mėsą“, – teigė „Maximos“ atstovė Lina Muižienė.

 

„Iki“ tinkle pastarąjį mėnesį tiekėjai 2-5 proc. padidino kai kurių pieno produktų kainas, pabrango ir kai kurie mėsos gaminiai. „Iki“ parduotuvėse kava pabrango net 15 procentų.

 

Pasak „Rimi Lietuva“ atstovės Ramintos Stanaitytės-Česnulienės, galima tik prognozuoti, kad dalis daržovių ir vaisių vasarą ir rudenį bus pigesni nei dabar. Tai priklausys nuo naujojo derliaus. Daržovės pinga jau dabar, nors ir išaugintos šiltnamiuose bei užsienio šalyse.

 

{diena2}