Darbas Jums tinka, o Jūs darbui?

Kaip ieškodami darbo kandidatai išsirenka, pagal kuriuos darbo skelbimus kandidatuoti? Žiūri pagal įmonės veiklos specifiką, vertina pagal siūlomas sąlygas ar atsižvelgia į savo gebėjimus ir turimą patirtį?

Turbūt kiekvienas susimąsto, ar darbas jam tinkamas, tačiau ar pagalvojama prieš kandidatuojant, ar pats kandidatas tinka darbui?

 

Kas antras darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentas teigia, kad savo kandidatūrą darbdaviui siūlo tik tuo atveju, jei darbo pasiūlyme pateikti reikalavimai atitinka jo gebėjimus. Pagrindiniai atrankos kriterijai – turima darbo patirtis arba išsilavinimas.

 

Beveik kas trečias (29 proc.) respondentas laiko save tinkamu darbuotoju, jei turi darbo skelbime reikalaujamos darbo patirties. Beveik kas ketvirtas (23 proc.) respondentas kandidatuoja, jei turi reikiamos srities išsilavinimą.

 

Tačiau ne visi darbo ieškantieji atsižvelgia į skelbime darbuotojui keliamus reikalavimus, kartais kandidatuoja net visiškai tų reikalavimų neatitikdami.

 

Darbo paieškos portalo atliktos darbuotojų apklausos duomenys rodo, kad visiškai į keliamus reikalavimus neatsižvelgia 6 proc. respondentų – jie kandidatuoja pagal visus darbo pasiūlymus iš eilės, nes, pasak jų, darbo itin reikia.

 

Kiti 14 proc. respondentų kandidatuoja pagal darbo skelbimą todėl, kad jiems siūlomas atlyginimas atrodo patrauklus, dar 28 proc. apklausoje dalyvavusių darbo ieškančiųjų siunčia savo CV pagal visus skelbimus, kuriuose siūlomas pareigas norėtų užimti.

 

Tačiau kandidatavimas pagal visus skelbimus iš eilės neužtikrina, kad kandidatas gaus darbą. Tai kaip tik apsunkina ir darbo, ir darbuotojo paieškas.

 

Atmestinai kandidatuodamas darbo ieškantysis siunčia šablonišką savęs pristatymą darbdaviui, neapgalvoja, kokias savybes reikėtų paminėti, kandidatuojant dirbti vienoje ar kitoje įmonėje.

 

O darbdaviams darbuotojo paieška, kai reikia peržiūrėti kelis šimtus kandidatūrų, užtrunka ilgą laiką.

 

Į tai atsižvelgiant rekomenduotina atsirinkti tik tikrai tinkamus darbo pasiūlymus ir kandidatuoti pagal savo gebėjimus bei patirtį.

 

{valstietis2}