Kinijoje sučiupta gigantiška žiurkė

 www.balsas.lt

Kinijos pietuose esančio Fuzhou miesto apylinkėse pagauta gigantiška žiurkė, rašo „The Daily Telegraph“. Graužikas sveria apie tris kilogramus, jo uodegos ilgis – daugiau nei 30 centimetrų. Žiurkę pagavęs vietinis gyventojas žurnalistams pasakojo, kad jo dėmesį atkreipė gyvūną stebinti žmonių minia. Pamatęs graužiką vyras pamanė, kad ji galėtų būti įdomi mokslininkams kaip retos rūšies atstovė, todėl nusprendė ją sučiupti. Kinas pagavo žiurkę už uodegos, o paskui pakėlė ją nuo žemės už sprando.

Pamatę gigantiško gyvūno nuotrauką spaudoje vietinio miško ūkio atstovai pareiškė, kad graužikas tikriausiai priklauso Kinijos bambukinių žiurkių rūšiai. Tačiau galutinės išvados bus pateiktos tik atidžiau apžiūrėjus gyvūną.

Suaugusi Kinijos bambukinė žiurkė gali būti 25 centimetrų ilgio. Šie gyvūnai veisiasi pietiniuose Kinijos rajonuose, taip pat šiaurės Birmoje, Vietname. Šios žiurkės gyvena žemėje išraustuose urvuose, maitinasi bambukais. Vienas iš bambukinės žiurkės porūšių – didžioji bambukinė žiurkė, gali užaugti iki 75 centimetrų ilgio (kartu su uodega), kai kurie individai sveria net 4 kilogramus.

www.balsas.lt