Pavasarinės nuotaikos optikos salonuose „Vizija“

Dažnas iš mūsų ryte pažvelgia pro langą ir, išvydę saulę, pasijunta geriau.  Nedidelis saulės kiekis mums yra būtinas, nes tai natūralus vitaminas D. Atrodytų, kad saulės spinduliai teikia visokeriopą naudą ne tik mūsų kūnui, bet ir sielai. Šviečiant saulei žmonės būna geriau nusiteikę, ramesni. Tačiau saulė turi ne tik teigiamą poveikį. 5 proc. mus pasiekiančios saulės šviesos sudaro ultravioletiniai spinduliai (UV). Mūsų oda gali šiek tiek prisitaikyti prie UV spindulių gamindama melaniną (įdegdama), tačiau akys tokio sugebėjimo neturi. UV spinduliai gali pažeisti akies rageną, lęšiuką ir tinklainę. Ilgainiui, nesaugant akių, gali atsirasti įvairios akių ligos.

 

Šiandien kalbiname gydytoją-oftalmologę Romaldą Kindurienę apie tai, ką reikėtų žinoti, norint išsaugoti sveikas akis, kad ateityje išvengtume regėjimo problemų.

 

Kada reikia nešioti akinius nuo saulės?

 

Dar neseniai Lietuvoje buvo tokia nuostata, kad akiniai nuo saulės reikalingi tik vasarą. Saulėtą dieną į akis patenka 10 kartų daugiau šviesos, o sniegas dar labiau padidina žalingų spindulių poveikį. Tad akinius nuo saulės reiktų nešioti ištisus metus.

 

Vaikų akys ypatingai jautrios. Jie daug laiko praleidžia lauke, o jų akys labiau praleidžia šviesą nei suaugusių. Gali atsirasti uždegimai, skaudėti ir ašaroti akys. Todėl renkantis akinius vaikams ypatingai reikia atkreipti dėmesį į kokybę.

 

Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis akinius nuo saulės?

 

Jeigu jums rūpi sveikata, tai akinius būtina pirkti optikoje. Jei kelis ar kelioliką litų kainuojančius akinius pirksite iš gatvės prekeivių, tai įsigysite visiškai bevertį daiktą, kuris nuo žalingų UV spindulių tikrai neapsaugos.

 

Akiniai turi būti patogūs ir kokybiški. Ant akinių nuo saulės reikia ieškoti ženklų UV-400 ir CE. Tai reiškia, kad jie apsaugo mūsų akis nuo UV spindulių, o CE ženklas patvirtina, kad prekė yra sertifikuota.

 

Kokybės garantas yra ir žinomos kompanijos vardas. Kokybiški akiniai nebūtinai turi būti labai brangūs. Brangesni būna dizainerių sukurti vardiniai akiniai nuo saulės. Bet daugelis gamintojų savo kolekcijose siūlo ir pigesnių, ne mažiau kokybiškų gaminių.

 

O ką turėtume žinoti apie saulės akinių lęšius?

 

Akinių lęšiai pagal tamsumą ir UV spindulių apsaugą skirstomi į 5 kategorijas (0-4). Lietuvoje populiariausi 2 ir 3 kategorijos lęšių filtrai, kurie tamsinti 75-90 procentų. Skaičiai, žymintys filtro tamsumą, dažniausiai užrašomi vidinėje akinių kojelės pusėje.

 

Kalbant apie lęšio spalvą, manoma, kad geriausiai UV spindulius sugeria pilka ir rusva spalvos. Taip pat mažiausiai natūralias spalvas „iškraipo“ gelsvi, žalsvi akinių lęšiai. Plastikiniai lęšiai geriau sulaiko kenksmingus spindulius taip pat yra lengvesni ir saugesni.

 

Labai dažnai tenka girdėti, kad žmonės, kurie turi regėjimo sutrikimų, mano, kad jie negali nešioti akinių nuo saulės, tačiau dabar galima įsigyti tamsintus akinių lęšius su dioptrijomis.

 

Kokius akinius patartumėte rinktis vairuotojams?

 

Neretai pasitaiko, kad atsitikus autoįykiui paaiškėja, kad vairuotojas nepastebėjo, kokia šviesoforo spalva švietė, nes jį apakino saulės spinduliai. Kad išvengtume nelaimių ir palengvintume darbą akims, vairuotojams siūlomi poliarizuoti akinių lęšiai. Jie nepraleidžia šviesos atspindžių nuo horizontalių paviršių – šlapios kelio dangos, sniego, vandens. Jie didina matymo kontrastingumą. Akiniai su poliarizuotais lęšiais taip pat labai naudingi žvejams, būriuotojams, alpinistams.

 

Kokios 2011 metų akinių nuo saulės mados tendencijos?

 

Įsigyjant akinius nuo saulės, dažnai žiūrime ne tik lęšio kokybės, bet ir akinių formos, pasidomime, kas madinga. Madingi akiniai tie, su kuriais žmogus jaučiasi patogiai. Akiniai turi tikti ir patikti. Vienareikšmiškai pasakyti, kad šiais metais vyrauja tik toks, o ne kitoks stilius negalima. Bet grįžta retro stilius: tai akiniai su storais rėmeliais. Ypač madingi ryškūs, gėlėtais krašteliais arba tigriniais raštais. Antroje vietoje puikuojasi apvalios formos, masyvūs akiniai, uždengiantys didelę veido dalį.

 

Kur reiktų kreiptis, norintiems sužinoti daugiau ar įsigyti akinių?

 

Daugiau sužinosite optikos salonuose „Vizija“, kur pasitinka paslaugios konsultantės, kurios nemokamai pakonsultuos ir padės išsirinkti būtent Jums tinkančius akinius. Gautos naujos akinių nuo saulės  kolekcijos, o praeitų metų akinių kolekcijoms nuo saulės taikoma nuo 30 iki 50 proc. nuolaida. Čia gausus pasirinkimas saulės akinių  kolekcijų, kaip POLAROID, SOLANO, POLAR VISION, prekiaujama vardiniais rėmeliais: VOGUE, D&G, Ray-Ban, Persol. Kiekvieną mėnesį taikomos įvairios nuolaidos, skelbiamos akcijos. Plačiau apie jas galite sužinoti mūsų svetainėje www.optika vizija.lt arba atėję į optikų salonus adresu: Žemaitijos g. 41-29 ir senamiestyje Laisvės g. 23.

 

„Vizijos“ salonuose  teikiamos gydytojų-oftalmologų paslaugos. Senamiesčio optikos salone trečiadieniais (8.30-13.00 val.) dirba gydytoja Danutė Milkintienė, registracija tel.: (8-443) 35366, 8 652 14235; Žemaitijos gatvėje esančiame optikos salone – pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais (9.30-13.00 val.), antradieniais (14.00-18.00 val.) gydytoja Romalda Kindurienė, registracija tel.: (8-443) 79695, 8 652 14285.

 

Kartą per mėnesį optikose „Vizija“ akių ligų klausimais (vaikų akių ligos, žvairumas, refrakcijos ydos ir kt.) konsultuoja Kauno medicinos universiteto klinikų gydytojas-oftalmologas Jūratis Žukauskas.

 

Gydytoją kalbino Kristina Matutienė, nuotraukų autorė – Irutė Nikienė

Nuotraukose:

1.Gydytoja – oftalmologė Romalda Kindurienė regėjimą tikrina modernia oftalmologine įranga.
2.Optikoje „Vizija“ salonuose dirbančios konsultantės iš pasaulyje žinomų saulės akinių kolekcijų padės išsirinkti būtent Jums tinkančius akinius.

 

{parasas}