Telšių rajone – nelegali degaline! (foto)

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Telšių AVMI) informuoja, jog Lieplaukės kaime, 2011 m. kovo 15 d. inspekcijos specialistai kartu su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais nustatė nelegalią degalinę. Pagalbinėse patalpose leidimo prekiauti kuru neturėjęs šio kaimo gyventojas laikė beveik 2 tonas nelegalaus kuro.

Vieno iš namų pagalbiniame pastate įkurtoje „degalinėje“ apsilankę „pirkėjai“ įsigijo 30 litrų dyzelinio kuro – po 3,60 lito už litrą. „Patikrinimo metu pagalbinėse patalpose rasta 1700 litrų dyzelinio kuro, supilstyto į dvi 1000 litrų ir tris mažesnes talpas. „Degalinėje“ taip pat buvo 150 litrų benzino, supilstyto į skirtingas talpas. Prie didžiųjų talpų su dyzeliniu kuru buvo prijungtos plastikinės žarnos, sujungtos su kuro siurbliu bei skaitikliu, o šis gumine žarna sujungtas su kitame gale esančiu dozatoriumi“, – apie rastą įrangą pasakoja Telšių AVMI viršininko pavaduotojas Saulius Urbonas.

„Degalinės“ savininkas nebuvo talpų įregistravęs Telšių AVMI, neturėjo nei licencijos, nei leidimo vykdomai prekybai. Už naftos produktų gabenimo ir laikymo taisyklių pažeidimą gresia bauda nuo 1 tūkstančio iki 20 tūkstančių litų. Kadangi šiuo atveju pažeista ir akcizais apmokestinamų prekių laikymo, gabenimo, naudojimo bei realizavimo tvarka, bauda gali siekti nuo 10 tūkstančių  iki 20 tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu. Kuras konfiskuotas patikrinimo metu, medžiaga tolesniam tyrimui perduota Telšių VPK.

{galerija}2011-03-16_degaline{/galerija}