Savivaldybėje lankėsi svečiai iš septynių šalių

Kovo 15 d., antradienį, Mažeikių rajono savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis, administracijos direktorius Bronius Kryžius, Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus ir Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė priėmė Comenius daugiašalės partnerystės projekto „Energy for tomorrow“ (iš angl. „Ateities energija“) dalyvius iš septynių valstybių: Italijos, Ispanijos, Turkijos, Bulgarijos, Lenkijos, Suomijos ir Rumunijos. Svečius atlydėjo ir taip pat projekte dalyvauja Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorė Rima Širvinskienė ir projekto kuratorė Laima Bartkuvienė.

Svarbiausias projekto tikslas yra analizuoti energijos taupymo būdus, pasidalinti atsinaujinančių bei alternatyvių šaltinių naudojimo perspektyvomis.
Šalių partnerių dalyviai – mokytojai ir mokiniai – analizuos ir pristatys namų darbus energijos klausimais, dalyvaus konferencijoje „Energy for tomorrow“ Lenkijoje. Mokiniai, projekto įgyvendinimo laikotarpiu, gilins žinias, rinks informaciją apie priimtas direktyvas, kurs ir pristatys modelius, plakatus, bukletus apie energijos taupymą, alternatyvių energijos šaltinių taikymą ir vykdys aplinkosauginį švietimą. Taip pat dalyviai tobulins lingvistinius įgūdžius, susipažins su šalių partnerių kultūriniais ypatumais, švietimo sistemos modeliais.
Tikimasi, kad tokie šalių partnerių bendradarbiavimai padės nors nedidele dalimi prisidėti prie energijos taupymo ir alternatyvių energijos šaltinių naudojimo švietimo sklaidos.

 

 

{mazeikiai}