Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną nepamirškime iškelti valstybės vėliavos

Telšių aps. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai primena, kad pagal Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo įstatymą Lietuvos valstybės vėliava ant valstybės ir savivaldybės institucijų, įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, gyvenamųjų namų turi būti iškelta nuo 7 iki 22 val. valstybinių švenčių dienomis:

 

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną; 

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną;
Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. 

 

Be to, viešųjų renginių proga, fiziniai ir juridiniai asmenys gali savo nuožiūra naudoti (kelti, statyti) Lietuvos valstybės vėliavą ir (arba) vėliavėles, laikydamiesi Lietuvos Respublikos valstybinės vėliavos ir kitų vėliavų įstatyme nurodytų vėliavų naudojimo principų ir tik taip, kad nebūtų parodyta nepagarba šioms vėliavoms.

 

Susitikimų su gyventojais metu, pareigūnai aiškins jiems vėliavos iškėlimo pareigą ir atsakomybę už vėliavos kėlimo tvarkos pažeidimus. Apie tai taip pat bus priminta seniūnams ir įmonių savininkams. Kovo 11 d. patruliuojantiems pareigūnams nurodyta atkreipti dėmesį ir fiksuoti tokius pažeidimus.

 

Primename, kad Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 188 (1) straipsnyje už tokius pažeidimus atsakomybė numatyta ir valstybės bei savivaldybių, įmonių, organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą. Toks pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dešimties iki trisdešimties litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo trisdešimties iki šešiasdešimties litų.

 

Na, o visos šalies tarnybiniai policijos automobiliai kasmet, vasario 16, kovo 11 ir liepos 6 dienomis, pasipuoš valstybinėmis vėliavėlėmis.

 

Šia netradicine forma norime parodyti, kad mums svarbus valstybingumas ir nepriklausomybė. Didžiuojamės savo šalimi, tautiškumu, suvokiame tautos vienybės svarbą.

 

Telšių apskrities VPK Mažeikių rajono policijos komisariato kolektyvas sveikina visus gyventojus su artėjančia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, linki gražių, turiningų švenčių ir saugių kelionių.

 

 

{parasas}