Atšaukiami 24 Lietuvoje parduoti „Toyota iQ“

„Toyota Baltic“ ketvirtadienį paskelbė atšauksianti 24 Lietuvoje parduotus „Toyota iQ“ modelius. Ši kampanija skelbiama siekiant perprogramuoti elektrinio vairo stiprintuvo programinę įrangą, kad vairuotojai išvengtų dėl šio defekto galinčių iškilti problemų.


Važiuojant per tam tikras magistralės šonines apsaugines juostas, kai kurių nuo 2008 m. rugsėjo iki 2010 m. spalio mėn. pagamintų „iQ“ automobilių elektrinio vairo stiprintuvo (EPS) valdymo blokas gali neteisingai interpretuoti gautus EPS jutiklių signalus. Tokiu atveju įsijungia EPS įspėjamoji lemputė ir vairuotojui gali tekti panaudoti didesnę jėgą, kad galėtų valdyti automobilį.

Ši problema pastebėta Japonijoje labai konkrečiomis aplinkybėmis. Pranešimų apie panašius atvejus Europoje negauta, taip pat nėra užfiksuota jokių šio defekto sukeltų avarijų.

„Toyotos“ prekybos atstovybių darbuotojai asmeniškai susisieks su visais automobilių savininkais ir susitars dėl galimo remonto laiko. Remonto darbai užtruks apie dvi valandas ir bus atliekami nemokamai bet kurioje „Toyotos“ įgaliotoje prekybos atstovybėje arba remonto centre.

 

 

{alfa2}