Baltijos jūroje prie Švedijos krantų aptiktas nuskendęs sovietų povandeninis laivas

Švedų narai Baltijos jūroje aptiko nuskendusį šaltojo karo laikų povandeninį laivą.
Ekspertų nuomone, tai sovietų povandeninis laivas, tačiau dar neišaiškinta, kaip jis nuskendo netoli Gotlando, apie 45 jūrmyles į pietus nuo šios švedų salos.

Švedijos hidrografinė bendrovė MMT šį laivą aptiko dar 2009 metais, bet viešai paskelbė tik šią savaitę.

Spėjama, jog sovietų laivą galėjo paskandinti Švedijos karinis laivynas devintajame dešimtmetyje, kai buvo medžiojami įtartini povandeniniai laivai. Tačiau Karinių jūrų pajėgų (KP) atstovas kapitonas Bo Raskas ketvirtadienį sakė, kad ant laivo nematyti ženklų, jog jį būtų pažeidę kokie nors ginklai.

Pasak KJP atstovo, kvadratinės angos laivo korpuse, taip pat tai dar kai kurie požymiai rodo, kad tikriausiai laivas paskendo jį buksiruojant.

Baltijos jūros dugne yra daugybė laivų, nuskendusių per kelis šimtus metų.

Kaip rašoma tinklalapyje thelocal.se, šį kartą kilo ginčas, ar verta toliau tęsti prie Gotlando aptiktojo povandeninio laivo liekanų tyrimą.

Švedijos ginkluotųjų pajėgų nuomone, neverta, tačiau buvęs vyriausiasis karo vadas Bengtas Gustafssonas mano, kad tyrimas padėtų atskleisti sovietinio povandeninio laivyno veiklą prie Švedijos krantų devintajame dešimtmetyje.

Firmos MMT turimų duomenų nepakanka, kad būtų galima identifikuoti rastąjį laivą, kuris yra 76 metrų ilgio, tačiau pagal dydį ir išvaizdą jis panašus į sovietinio 613 projekto (pagal NATO klasifikaciją „Whiskey“ tipo) povandeninį laivą.

Tokie laivai buvo statomi Sovietų Sąjungoje 1951–1957 metais ir plačiai naudojami. Jie minimi kalbant apie devintąjį dešimtmetį Baltijos jūroje Švedijos KJP medžiotus paslaptingus povandeninius laivus.

Anot B.Rasko, vis dėlto, kariškiai dar imsis rastojo laivo tyrimų, bet tai daryti nebus skubama, nes panašių radinių Švedijos pakrantėje yra daug.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}