Brangiausias pasaulyje filmas "Įsikūnijimas" muša visus rekordus

Valstietis.lt

 Trimačių efektų kupinas Holivudo filmas „Įsikūnijimas“ (Avatar) iki sekmadienio už parduotus bilietus uždirbo daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių – greičiau nei bet kuri kita kino juosta, pranešė šią statistiką renkanti firma.
„Pasaulyje jis uždirbo 670 mln. dolerių, o iš viso – daugiau nei 1 mlrd. dolerių“, – kompanijos „Exhibitor Relations“ filmų pelningumo analitikas Chadas Hartiganas (Čadas Hardiganas) sakė naujienų agentūrai AFP.

 

Kino kompanijos „20th Century Fox“ platinamas „Įsikūnijimas“ yra brangiausia pasaulyje kino juosta: ją sukurti kainavo apie 500 mln. dolerių. Per 17 rodymo dienų iki praeito sekmadienio Šiaurės Amerikoje šis filmas uždirbo 352 mln. dolerių ir tapo vienu iš greičiausiai atsipirkusių, rodo praeito savaitgalio vertinimai.

 

„Milijardą dolerių jis uždirbo visų greičiausiai“, – sakė Ch.Hardiganas. Jis pridūrė, kad „Įsikūnijimas“ dabar yra trečias pelningiausias visų laikų filmas“, nusileidžiantis tik „Titanikui“ (Titanic) ir „Valdovo sugrįžimui“ (The Return of the King) – paskutiniajam trilogijos „Žiedų valdovas“ (Lord of the Rings) filmui.

 

Nuo penktadienio iki sekmadienio ši trimatė mokslinės fantastikos saga už parduotus bilietus Šiaurės Amerikoje uždirbo 75,6 mln. dolerių. Tai buvo vienas iš geriausių vieno savaitgalio rezultatų kino industrijos istorijoje.

 

Kalėdų savaitgalį žiūrovai šturmavo Šiaurės Amerikos kino teatrus ir paliko juose rekordinę pinigų sumą – beveik 270 mln. dolerių, nurodė Kalifornijoje įsikūrusi „Exhibitor Relations“.

 

Tą savaitgalį buvo pagerintas ankstesnis per vieną savaitgalį Šiaurės Amerikoje parduotų bilietų rekordas (260,3 mln. dolerių), kuris buvo pasiektas 2008 metų liepą, kai įvyko filmo apie superherojų Betmeną „Tamsos riteris“ (The Dark Knight) premjera Kanadoje ir Jungtinėse Valstijose.

 

„Įsikūnijimas“ yra režisieriaus Jameso Camerono (Džeimso Kamerono) pirmasis filmas po 1997 metais 11 „Oskarų“ pelniusios kino juostos „Titanikas“.